Trwa ładowanie...
d41bjy6

Peugeot 108 Tattoo Concept

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Peugeot 108 Tattoo Concept
(zdjęcie producenta)
d41bjy6

Podczas salonu w Genewie Peugeot prezentuje unikatową wersję 108, będącą efektem współpracy firmy z mistrzem nowoczesnego tatuażu o przydomku Xoil.

Wersja 108 Tattoo Concept łączy klasyczną sztukę tatuażu z niezwykłym medium, stanowiąc ekstremalny przejaw personalizacji. W tym zakresie Xoil miał pełną dowolność i swobodę działania, dzięki czemu mógł w pełni zaprezentować swój wyjątkowy talent, uzyskując ciekawy efekt. Artysta wziął na tapetę wymiary oraz linie i kształty pojazdu, które w niczym nie przypominały krzywizn ludzkiego ciała. Aby wywołać jednoznaczne skojarzenia z „materiałem”, na którym normalnie pracuje tatuator, Peugeota 108 Tattoo Concept pokryto złoto miedzianym lakierem w kolorze ludzkiego ciała. Na tym tle tradycyjne motywy mieszają się z futurystyczną wizją artysty.

Xoil inspirował się niebieskim logo z 1920 roku, które przedstawia dumnego, władczego Lwa, i zestawił je z różnorodnymi formami geometrycznymi o innowacyjnych kształtach. Formy te znakomicie podkreślają krzywizny aerodynamicznego nadwozia modelu 108.

d41bjy6

Prawdziwym mistrzostwem artysta wykazał się również podczas tatuowania maski silnika. Pracując na co dzień na ludzkiej skórze, Xoil musiał uwzględnić odmienną interakcję naturalnej skóry zwierzęcej z tuszem. Jednak efekt artystyczny jest porażający i stanowi dowód niezwykłych zdolności adaptacyjnych artysty.

Wnętrze kabiny modelu 108 Tattoo Concept również obszyto skórą naturalną, która zdominowała deskę rozdzielczą. Fotele oraz dywaniki podłogowe wykonano natomiast z połączenia skóry naturalnej i tkanej wełny.

Poza wyjątkowymi walorami estetycznymi Peugeot 108 Tattoo Concept demonstruje również potencjał tworzenia absolutnie wyjątkowych i niepowtarzalnych pojazdów, a także stanowi krok w stronę zastosowania nowych materiałów i procesów, które mogą być wykorzystywane do produkcji aut przyszłości. Dla przykładu, skóra naturalna na masce silnika została poddana procesowi barwienia i garbowania roślinnego, co pozwoliło zachować jej naturalny wygląd i teksturę.

tb, moto.wp.pl

Środki do mycia i czyszczenia auta w atrakcyjnych cenach. Sprawdź oferty!

d41bjy6

Podziel się opinią

Share

d41bjy6

d41bjy6