Trwa ładowanie...

Parkingowe savoir-vivre

Parkingowe savoir-vivreŹródło: zdjęcie producenta
d2j8ft0
d2j8ft0

Pojazdy poszukujące miejsca parkingowego generują od 5 do 10 proc. korków w mieście. Według szacunków we Francji kierowcy tracą na tym łącznie 70 mln godzin w roku.

Osoby poszukujące miejsca postoju jak najbliżej wejścia do sklepu tracą na tym więcej czasu aniżeli na samych zakupach. Parkingi to bardzo często miejsca stłuczek, gdyż na stosunkowo niewielkiej przestrzeni znajduje się duża liczba aut, nierzadko wykonujących w tym samym czasie różne manewry.

Jeśli nie jesteśmy pewni czy nasz pojazd zmieści się na niewielkim wolnym placu lepiej nie ryzykować i znaleźć inne miejsce. Starajmy się zaparkować samochód jak najbardziej na środku względem zaznaczonych krawędzi bocznych. Ułatwi to wjazd oraz wyjazd innym użytkownikom parkingu. Należy również ustawiać auto tak, by nie blokować widoczności.

Zawsze zwracajmy szczególną uwagę na znaki. Częste kolizje na parkingach to takie, kiedy kierowca z góry zakłada że ma pierwszeństwo, bo znajduje się na drodze dojazdowej czy wyjazdowej, wzdłuż której znajdują się mniejsze uliczki z miejscami do parkowania.

Koniecznie uważajmy na przechodniów, gdyż potrafią być roztargnieni i nie zawsze zwracają uwagę na przejeżdżające wokół. Ostrożnie otwierajmy drzwi, by nie uszkodzić auta stojącego obok oraz nie zajmujmy miejsca dla inwalidów, jeśli nam ono nie przysługuje. Sygnalizujmy każdy manewr kierunkowskazem, zaś gdy zauważymy że inny kierowca czeka na zajęcie wolnego miejsca nie próbujmy tam wjechać przed nim.

Źródło: Szkoła Jazdy Renault

/ll

d2j8ft0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j8ft0
Więcej tematów