Trwa ładowanie...

Parking sam zaparkuje Twoje auto

Parking sam zaparkuje Twoje autoŹródło: bbc
d2ugc7w
d2ugc7w

Zaparkowanie samochodu w centrum dużego miasta, to nie lada problem. Nie dość,że zwykle musimy dość długo szukać wolnego miejsca, to jeszcze często znajduje się ono akurat nie tu gdzie byśmy chcieli.

Nikt także nie lubi manewrować po piętrowym, słabo wentylowanym parkingu w centrum handlowym. Nie dość, że dokucza hałas i spaliny, to parking jest pełen kierowców sprawiających wrażenie, jakby swoje prawo jazdy odebrali 5 minut wcześniej.

W Londynie otwarto niedawno nowoczesny parking. Kierowca nie musi już przejmować się szukaniem miejsca i pamiętaniem, gdzie postawił auto. Wszystko odbywa się automatycznie, wystarczy tylko czekać na swoją kolej.

Takie rozwiązanie to nie żadna nowość, przynajmniej nie w Japonii. Specyfika geograficzna tego kraju zmusiła japońskich inżynierów do stosowania takich rozwiązań już wiele lat temu. W ramach rozwoju europejskich miast problem dostępności miejsca stanie się coraz bardziej dokuczliwy. Możemy więc liczyć na coraz częstsze wykorzystanie japońskich rozwiązań.

d2ugc7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ugc7w
Więcej tematów