Trwa ładowanie...

Opel Corsa 2011 - Nowe wcielenie

Opel Corsa 2011 - Nowe wcielenie
d2ugc7w
d2ugc7w

Opel zaprezentował przeprojektowaną wersję Corsy, podobnie jak miało to miejsce w 2010 roku. Corsy przeznaczone na rok 2011 są dostępne w wersjach z silnikami o mocy od 65 KM do 192 KM.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

W ofercie znajduje się również nowy model Corsy ecoFLEX z silnikiem o pojemności 1300 ccm CDTI, którego moc wynosi 95 KM. Trzydrzwiowa wersja spala 3,5 litra paliwa na 100 km i emituje 94 g/km CO2, natomiast wersja pięciodrzwiowa spala 3,6 l/100 km i emituje 95 g/km CO2. Corsa posiada w standardzie technologię Start/Stop.

Pojazd wykorzystuje turbosprężarkę o zmiennej geometrii i osiąga moment obrotowy równy 190 Nm w przedziale 1750-3250 obr./min. W standardowym wyposażeniu znajduje się filtr cząstek stałych. Jednostka napędowa posiada zamknięty układ kontroli spalania. Układ sterowania silnikiem dokonuje drobnych korekt optymalizujących osiągi i zużycie paliwa przez cały cykl pracy silnika.

d2ugc7w
(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Wygląd nowego Opla Corsy stał się jeszcze bardziej sportowy poprzez zmodyfikowanie między innymi maski. Sportowego charakteru dodaje także zmiana proporcji dolnego i górnego grilla. Ten niżej osadzony został poszerzony oraz podwyższony. Zmieniono w nim także siatkę, eliminując tym samym dotychczas stosowane poziome pręty. Corsa posiada również kilka chromowanych dodatków.

W nowym Oplu zastosowano multimedialny system audio-informacyjny z siedmioma głośnikami. System debiutuje w Corsie i nosi nazwę Touch & Connect, a dodatkowo obejmuje pięciocalowy, kolorowy ekran dotykowy. System wyposażono w inteligentną funkcję podróży, która wykorzystuje informacje TMC do określenia alternatywnej trasy w przypadku problemów na drodze nawet wtedy, gdy nawigacja pozostaje nieaktywna.

Źródło: Moto Target

d2ugc7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ugc7w
Więcej tematów