Trwa ładowanie...

Nowy system kar ViaToll

Nowy system kar ViaTollŹródło: Materiały prasowe
d1rdz7n
d1rdz7n

Od 1 stycznia 2015 r. nowe kary za brak e-myta w systemie ViaToll. Zapłacą je właściciele ciężarówek i autobusów.

Za brak opłaty zostanie ukarany właściciel lub posiadacz pojazdu, a nie kierowca. W przypadku umowy leasingu kara zostanie nałożona na posiadacza samochodu, który faktycznie z niego korzysta. Opłata specjalna za brak całego e-myta w przypadku zespołów pojazdów wyniesie od 500 złotych, do 1500 - w przypadku samochodów ciężarowych oraz autobusów.

Właściciel pojazdu będzie także odpowiadać za używanie urządzenia viaBox niezgodnie z przeznaczeniem. Jeśli więc wniesiemy opłatę w niepełnej wysokości, kara wyniesie 250 złotych za przejazd mniejszymi samochodami z przyczepą oraz 750 złotych w przypadku większych samochodów i autokarów.

Jeśli posiadacz pojazdu naruszy obowiązek uiszczenia e-myta, nie będzie mógł zostać ukarany więcej niż raz na dobę. Nieważne będzie, ile płatnych odcinków dróg samochód przejechał w ciągu jednego dnia bez uiszczenia e-myta lub uiszczenia go w niepełnej wysokości. To samo dotyczy kary dla kierowcy za wprowadzenie do urządzenia nieprawidłowych danych o kategorii pojazdu.

d1rdz7n

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

d1rdz7n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rdz7n
Więcej tematów