Trwa ładowanie...
dogygcb

Nowe punkty zatwierdzone

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe punkty zatwierdzone
(PAP/Tomasz Gzell)
dogygcb

Komisja z udziałem przedstawicieli rządu i samorządu przyjęła opracowany przez MSWiA projekt rozporządzenia, który zmienia taryfikator punktów karnych. Aktualny taryfikator punktów zostanie zmieniony i rozszerzony o punkty za wykroczenia najbardziej zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz za te, którym dotąd przypisywano zerową wartość punktową.

 (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
((fot. PAP/Darek Delmanowicz))

Projekt rozporządzenia przewiduje większą liczbę punktów karnych dla kierowców za wykroczenia wobec pieszych, a także za niezapewnienie bezpieczeństwa pasażerom, w tym dzieciom przewożonym niezgodnie z przepisami.

dogygcb

Kierowcy prowadzący rozmowy przez telefon komórkowy podczas jazdy samochodem dostaną pięć punktów karnych. Dzisiaj wykroczenie to nie jest w ogóle punktowane. Podobnie jest z parkowaniem na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Kierowcy łamiący tego typu przepisy otrzymają pięć punktów karnych.

Za wjeżdżanie na przejazd tramwajowy otrzymamy cztery punkty karne – a nie zero jak obecnie.

Także bardziej surowo będzie karane przewożenie dzieci bez wymaganego fotelika. Kierowcy otrzymają za to wykroczenie dwa razy więcej punktów niż obecnie (czyli nie trzy a sześć punktów karnych).

Kierowcy otrzymają także większą niż dotąd liczbę punktów karnych za przewożenie pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W miejsce jednego dostaną cztery punkty karne.

dogygcb

Za wjazd na zakorkowane skrzyżowanie kierowca pojazdu otrzyma po zmianach dwa punkty karne (dotąd zero).

Nowy taryfikator punktów karnych zacznie obowiązywać po 30 dniach od publikacji w Dzienniku Ustaw. Zmiany w punktacji karnej zostały ujęte w projekcie rozporządzenia MSWiA w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego.

* TUTAJ DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW O NOWYM TARYFIKATORZE * Źródło: Samar.pl

lop/

Czas na zmianę auta? Wybór jest prosty!

dogygcb

Podziel się opinią

Share
dogygcb
dogygcb