Trwa ładowanie...
d2djz3v

Nowe, doładowane silniki Hondy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe, doładowane silniki Hondy
(zdjęcie producenta)
d2djz3v

Europejskie przepisy wymuszają na producentach drastyczne obniżanie katalogowego spalania. Wymogom tym trudno sprostać silnikom wolnossącym, toteż wielu producentów obecnych na Starym Kontynencie już zrezygnowało z takich jednostek, a następni wciąż do nich dołączają. Teraz na taki krok zdecydowała się Honda.

Kapitulacja. Tak zapewne fani japońskiej marki podsumują informację o wprowadzeniu przez Hondę nowych, benzynowych silników. Obecnie najczęściej wybieranym motorem do Civica jest czterocylindrowy, tradycyjny 1.8 l dysponujący 142 końmi mechanicznymi. Właściciele tak wyposażonego modelu cieszą się liniowo rozwijaną mocą jednostki napędowej i mają podstawy, by wierzyć w jej długowieczność oraz bezawaryjność. Na scenę wchodzi jednak nowa rodzina jednostek VTEC Turbo.

W jej skład wchodzą doładowane motory o pojemnościach, 1 l, 1.5 l oraz 2.0 l. Wszystkie silniki dysponują bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz zmiennymi fazami rozrządu. Pierwszy z nich posiada trzy ustawione w rzędzie cylindry, a dwa pozostałe po cztery. Jakie będą parametry nowych jednostek napędowych Hondy? Na europejski rynek pierwszy wejdzie 2.0 l VTEC Turbo o mocy 280 KM. Stanie się on sercem nowego Civica Type R.

tb, moto.wp.pl

Szeroki wybór części zamiennych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź oferty!

d2djz3v

Podziel się opinią

Share

d2djz3v

d2djz3v