Nowe Audi RS4 Avant. Powrót do korzeni

Audi RS4 Avant to od zawsze marzenie każdego młodego ojca. Funkcjonalne wnętrze i dzika moc. Teraz na rynek wkracza nowy model.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Audi RS4 Avant B9
Audi RS4 Avant B9 (Fot. Audi)
WP

Downsizing ma się świetnie. Niedawno nowe BMW M3 straciło genialny silnik V8 na rzecz rzędowej "szóstki". Niestety, podobnego losu doczekała się nowa odmiana Audi RS4.

Teraz RS4 ma przypominać wyglądem legendarny model 90 quattro IMSA GTO. Ponadto kolorem Nogaro Blue nawiązuje do pierwszej generacji modelu. Lakier ten będzie tylko dostępny w programie Audi Exclusive.

Fot. Audi
Podziel się
WP

Szybkie kombi Audi wyposażono w silnik V6 o pojemności 2,9 litra i mocy 450 KM. Zapożyczono go z nowego RS5 i ma potężny moment obrotowy wynoszący 600 Nm. Moc nie uległa zmianie w porównaniu do poprzedniego modelu, ale za to moment obrotowy wzrósł o 170 Nm. Mamy nadzieje, że dźwięk silnika nadal będzie tak dobry, jak w poprzedniej generacji. Co ciekawe, w pierwszym RS4 też był silnik V6, więc w pewnym sensie jest to powrót do korzeni.

Sportowe kombi Audi przyspiesza do "setki" w 4,1 s. Prędkość typowo dla niemieckich samochodów ograniczono do 250 km/h. Za dodatkową opłatą producent zgodzi się na podniesienie limitu do 280 km/h. Dzięki standardowemu napędowi na 4-koła, nawet w trudnych warunkach auto nie powinno tracić swoich świetnych właściwości jezdnych.

W porównaniu do seryjnej wersji, nowe RS4 będzie obniżone o siedem milimetrów, co nie ułatwi wsiadania do wnętrza. W środku znajdziemy w dużej mierze kokpit przeniesiony z modelu RS5. W rezultacie, otaczać nas będą materiały wysokiej jakości. Wnętrze będzie można spersonalizować.

Fot. Audi
Podziel się
WP

Szybkie kombi pojawi się w Europie na początku 2018 r. Najpierw na rodzinnym, niemieckim rynku w cenie od 79 800 euro (równowartość 340 tys. zł).

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP