Trwa ładowanie...

Nissan Kicks. Nowy model crossovera

Share
Nissan Kicks. Nowy model crossovera
Źródło: Materiały prasowe
dzzlaoj

Nissan zaczyna produkcję nowego modelu crossovera, który będzie produkcyjną wersją koncepcyjnego Kicksa. Sprzedaż samochodu przeznaczonego docelowo na rynek globalny rozpocznie się w tym roku, w pierwszej kolejności w Ameryce Łacińskiej.

Kicks został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Sao Paulo w 2014 roku. Wersja produkcyjna również otrzyma taką nazwę. Będzie wytwarzany w kompleksie przemysłowym Nissana w Resende w stanie Rio de Janeiro w Brazylii. Zakłady te działają od 2014 roku i obecnie produkują kompaktowe modele March i Versa. Nissan spodziewa się, że po uruchomieniu produkcji nowego modelu fabryka w Resende będzie mogła zatrudnić 600 nowych pracowników i wprowadzić drugą zmianę.

Kicks Concept, który powstawał pod kierunkiem Globalnego Centrum Projektowego Nissana w Japonii, jest owocem współpracy Nissan Design America z amerykańskiego San Diego i lokalnego oddziału tego ośrodka w brazylijskim Rio (NDA-R). Obie te placówki projektują i przygotowują produkcyjną wersję modelu, która ma odzwierciedlać gusta mieszkańców Ameryki Łacińskiej.

Jednak szefostwo firmy wierzy, że Kicks spodoba się na całym świecie. Choć nie ma na razie planów sprzedaży tego modelu w Europie, to po pojawieniu się go na rynku południowoamerykańskim, zostanie to rozważone.

MAK

dzzlaoj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzzlaoj
dzzlaoj
Więcej tematów