Trwa ładowanie...

Najpiękniejsze auto roku 2008

Najpiękniejsze auto roku 2008
d2hxsc7
d2hxsc7

Pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł dla Najpiękniejszego Modelu Roku 2008 przypadł w udziale projektowi Alfa Romeo MiTo, który wyraźnie zdystansował pozostałych rywali marek francuskich. To wyniki konkursu, zorganizowanego w Paryżu przy okazji 24-go, Międzynarodowego Festiwalu Samochodowego.

(fot. Marek Wieliński)
Źródło: (fot. Marek Wieliński)

Wraz z MiTo, Alfa Romeo chce walczyć o klientów w segmencie, w którym do tej pory włoska marka nie była obecna. Dzięki MiTo na wejście do grona rodziny Alfisti może sobie obecnie pozwolić znacznie więcej klientów niż wcześniej.

Jako dzieło specjalistów z Centrum Stylistycznego w Arese, Alfa Romeo MiTo posiada cechy, które przywodzą na myśl skojarzenia z niezwykłym 8C Competizione.

d2hxsc7
(fot. Marek Wieliński)
Źródło: (fot. Marek Wieliński)

Międzynarodowy Festiwal Samochodowy w Paryżu jest tradycyjnie okazją do odkrycia i nagrodzenia kreacji stylistycznych i talentów z całego świata. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w głosowaniu bierze udział publiczność z całej Europy.

Przypomnijmy, że sukces MiTo nie jest pierwszą nagrodą dla marki Alfa Romeo w tym prestiżowym konkursie. Wcześniej za Najpiękniejszy Model Roku uznano samochody Alfa 164 (rok 1988) oraz Alfa Brera coupe (rok 2005). W poprzedniej edycji plebiscytu najwięcej głosów zdobyło Renault, dzięki projektowi Laguna kombi.

Rafał Żaglewski

Źródło: Samar.pl

d2hxsc7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hxsc7
Więcej tematów