Trwa ładowanie...
d4eegg3

Najpiękniejsze auto roku 2008

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najpiękniejsze auto roku 2008
d4eegg3

Pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł dla Najpiękniejszego Modelu Roku 2008 przypadł w udziale projektowi Alfa Romeo MiTo, który wyraźnie zdystansował pozostałych rywali marek francuskich. To wyniki konkursu, zorganizowanego w Paryżu przy okazji 24-go, Międzynarodowego Festiwalu Samochodowego.

 (fot. Marek Wieliński)

Wraz z MiTo, Alfa Romeo chce walczyć o klientów w segmencie, w którym do tej pory włoska marka nie była obecna. Dzięki MiTo na wejście do grona rodziny Alfisti może sobie obecnie pozwolić znacznie więcej klientów niż wcześniej.

d4eegg3

Jako dzieło specjalistów z Centrum Stylistycznego w Arese, Alfa Romeo MiTo posiada cechy, które przywodzą na myśl skojarzenia z niezwykłym 8C Competizione.

* ZOBACZ WSZYSTKICH LAUREATÓW KONKURSU *

 (fot. Marek Wieliński)

Międzynarodowy Festiwal Samochodowy w Paryżu jest tradycyjnie okazją do odkrycia i nagrodzenia kreacji stylistycznych i talentów z całego świata. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w głosowaniu bierze udział publiczność z całej Europy.

d4eegg3

Przypomnijmy, że sukces MiTo nie jest pierwszą nagrodą dla marki Alfa Romeo w tym prestiżowym konkursie. Wcześniej za Najpiękniejszy Model Roku uznano samochody Alfa 164 (rok 1988) oraz Alfa Brera coupe (rok 2005). W poprzedniej edycji plebiscytu najwięcej głosów zdobyło Renault, dzięki projektowi Laguna kombi.

Rafał Żaglewski

Źródło: Samar.pl

d4eegg3

Podziel się opinią

Share

d4eegg3

d4eegg3