Trwa ładowanie...
premiera
13-01-2009 14:58

Nadchodzi A7?

Share
Nadchodzi A7?
d2ht3ed

Na wystawie NAIAS 2009 Audi prezentuje światu studyjny model Sportback concept. Konsekwentnie udoskonalane elementy stylistyczne typowe dla marki, zastosowane w tym pięciodrzwiowym aucie, pozwalają wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał przyszły język formy Audi.

Z typową sylwetką coupe i dużą tylną klapą nadwozie o długości 4,95 m, szerokości 1,93 m oraz wysokości tylko 1,40 metra pojazd prezentuje jednocześnie wybitnie nowoczesną linię samochodu klasy wyższej.

d2ht3ed

Również rozwiązania techniczne Audi Sportback concept wybiegają w przyszłość. Za napęd odpowiedzialny jest najczystszy silnik wysokoprężny świata: technologia zastosowana w trzylitrowym V6 TDI clean diesel całkowicie eliminuje emisję tlenków azotu. Silnik ten już teraz spełnia normy obowiązujące we wszystkich 50 stanach USA oraz normę EU-6, która wejdzie w życie dopiero w 2014 roku. Dzięki licznym rozwiązaniom poprawiającym efektywność Audi Sportback concept będzie zużywać tylko 5,9 litra oleju napędowego na 100 kilometrów.

Od 2004 roku w klasie kompaktowej popularność zdobywa koncepcja Sportback: A3 Sportback odniosło sukces, jakiego nie spodziewali się nawet jego ojcowie - znacznie więcej klientów decydowało się na czterodrzwiowe nadwozie z dużą tylną pokrywą, niż na wersję trzydrzwiową.

* WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII * Przy tym A3 Sportback różni się od modelu wyjściowego tylko dodatkowymi drzwiami. Charakteryzuje go sportowa elegancja coupe i wszechstronność samochodu pięciodrzwiowego, najwyższej klasy technologie oraz doskonała, sportowa dynamika jazdy w nowej formie. Jednocześnie jednak model ten oferuje większą przestronność i możliwość adaptacji wnętrza dzięki przedłużonej o 54 milimetry tylnej części nadwozia.

d2ht3ed

Pierwszym seryjnym Sportbackiem Audi po raz drugi wprowadziło nowy trend na rynek motoryzacyjny. W latach siedemdziesiątych stworzenie pierwszych modeli Avant stało się fundamentem dla nowej klasy samochodów, które nie charakteryzowały się brakiem polotu typowym dla klasycznych aut kombi. Wyraźne podkreślenie nowoczesnej i dynamicznej stylistyki, wysokiej jakości wyposażenie oraz funkcjonalność od początku były znakiem charakterystycznym każdego Audi Avant. Studyjny Audi Sportback concept ma podwójne zadanie. Po pierwsze (jak wskazuje na to jego nazwa) ma symbolizować zasadę Sportback w jej najczystszej formie, jako połączenie elegancji, sportowego charakteru i możliwości adaptacyjnych wnętrza.

* WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII * Po drugie ten model studyjny sygnalizuje także zamiary przedsiębiorstwa, by nie ograniczać wersji Sportback wyłącznie do segmentu samochodów kompaktowych. Jak już pokazał studyjny Audi A1 Sportback (gwiazda Paryskiego Salonu Samochodowego 2008) marka z czterema pierścieniami wyraźnie rozszerzy ofertę modeli Sportback.

Źródło: Samar.pl, fot. UnitedPictures

d2ht3ed
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ht3ed
d2ht3ed
Więcej tematów