Trwa ładowanie...

MINI: usterka w samochodach klasy premium

Share
MINI: usterka w samochodach klasy premium
Źródło: zdjęcie producenta
d1xtb4w

Należąca do koncernu BMW marka MINI zalicza się do producentów samochodów dla wymagających. Okazuje się, ze nawet ci, którzy sporo zapłacili za swoje auta, nie będą wolni od kłopotów.

W niektórych samochodach marki MINI i MINI Countryman z silnikami benzynowymi, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii w okresie: 07.11.2006 - 18.01.2011 r., na skutek długotrwałego działania wysokiej temperatury w komorze silnika na plastikową obudowę pompy może do dojść do uszkodzenia jej wtyczki elektrycznej. Usterka spowoduje aktywację komunikatu ostrzegawczego o zmniejszeniu efektywności chłodzenia. Prawdopodobieństwo pojawienia się uszkodzenia wtyczki elektrycznej pompy jest bardzo małe.

BMW nie wyklucza możliwości wystąpienia krótkiego zwarcia i dodatkowego stopienia wtyczki w wypadku pozostawienia zamontowanej pompy w długiej perspektywie czasowej. Informuje jednocześnie, iż usterka nie stwarza poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia, i wprowadza przedmiotową akcję nie traktując jej jako przywoławczą.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 477 samochodów marki MINI i MINI Countryman. Lista numerów VIN w załączniku.

Źródło: UOKiK

tb/

Sprawdź cenę wybranego modelu Mini!

d1xtb4w

Podziel się opinią

Share
d1xtb4w
d1xtb4w
Więcej tematów