Trwa ładowanie...
ycipk-3825ng

Mazda i Toyota łączą siły

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazda i Toyota łączą siły
(zdjęcie producenta)
ycipk-3825ng

W maju br. Mazda i Toyota podpisały umowę o wymianie technologii w dziedzinie napędów i systemów bezpieczeństwa. Teraz dzięki niej powstało pierwsze auto - Mazda 3 Hybrid.

Porozumienie zakłada, że Toyota udostępni Maździe technologię napędu na wodorowe ogniwa paliwowe oraz systemu hybrydowego plug-in. W drugą stronę powędruje technologia SKYACTIV, która obejmuje wydajne silniki bez konieczności montowania turbiny.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Umowa obejmuje również wymianę know-how. Mazda skorzysta z metodologii zarządzania Toyoty, obejmującej produkcję aut i wykorzystanie zasobów ludzkich. - Standardy techniczne Toyoty są dużo wyższe od naszych. My także musimy im sprostać, jest to dla nas wielka szansa rozwoju. Był to jeden z głównych powodów, dla których podpisaliśmy porozumienie - powiedział szef Mazdy, Masamichi Kogai.

ycipk-3825ng

Kogai dodał też, że umowa obejmie wszystkie dziedziny badań nad nowymi technologiami i spodziewa się, że jest ona początkiem wieloletniego partnerstwa. - Jest wiele obszarów, nad którymi możemy pracować wspólnie, np. akumulatory, silniki czy systemy multimedialne - zaznaczył.

W niedalekiej przyszłości można spodziewać się modeli bliźniaczych obu marek. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Mazda oprze kolejną generację BT-50 na Toyocie Hilux. Już teraz powstało jednak pierwsze auto, które skorzystało na współpracy. Jest nim Mazda 3 Hybrid, w której zamontowano baterie z Priusa.

ll/moto.wp.pl

ycipk-3825ng
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3825ng

ycipk-3825ng
ycipk-3825ng