Trwa ładowanie...

Lisowski zdominował 2 rundę VW Castrol Cup

Lisowski zdominował 2 rundę VW Castrol CupŹródło: Materiały prasowe
d279r81
d279r81

Mateusz Lisowski odniósł podwójne zwycięstwo w wyścigach nr 3 i 4 pucharu Volkswagen Castrol Cup, które zostały rozegrane na torze Slovakia Ring nieopodal Bratysławy.

W zawodach, którym towarzyszyły Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy samochodów turystycznych WTCC oraz ETCC wystartowało 25 kierowców z 8 krajów. Slovakia Ring jest najdłuższym torem, na którym w obecnym sezonie mają walczyć zawodnicy - jego długość to 5 922 m. Najdłuższa prosta na obiekcie, który posiada łącznie 14 zakrętów wynosi 900 m.

Przed przystąpieniem do rywalizacji liderem "generalki" był Jakub Litwin, za którym plasowali się Jan Kisiel i Meksykanin Sebastian Ramirez. Wśród startujących nie zabrakło kierowców VIP - dziennikarza TVN Turbo Łukasza Byśkiniewicza oraz eksperta Formuły 1 z Polsatu Maurycego Kochańskiego. Kwalifikacjom towarzyszyła ciepła pogoda - termometry nad torem wskazywały 28 st. C natomiast nawierzchnia była nagrzana do 46 st. C. Kwalifikacje zwyciężył Lisowski przed Robertasem Kupcikasem i Marcusem Fluchem.

Pierwszy wyścig rozegrano w sobotę. Startujący z pole position Lisowski od razu odskoczył rywalom, zaś zacięta walka toczyła się przez kilka okrążeń o miejsca 2-6 pomiędzy Fluchem, Kupcikasem, Rasmusem Marthenem, Martinem Wirkijowskim oraz Maciejem Steihofem, zaś Jakub Litwin był ósmy. Kluczowe dla rywalizacji okazało się 7 okrążenie, wtedy to doszło do kolizji Flucha z Kupcikasem i ich dalsza jazda okazała się niemożliwa. Linię mety jako pierwszy minął niezagrożony Lisowski, natomiast następni byli Kisiel, Krystian Korzeniowski, Wirkijowski oraz Rasmus Marten. Najszybszą kobietą (18 lokata) była Aleksandra Furgał.

Druga, niedzielna rozgrywka, odbyła się tuż po wyścigu ETCC i tuż przed WTCC. O pozycjach na starcie decydowały wyniki sobotniej rywalizacji przy czym zawodnicy z czołowej ósemki ustawili się na polach w odwrotnej kolejności. Z pole position ruszał Jakub Litwin, Kisiel zaczynał z pola 7 a Lisowski - 8. Ponownie pecha miał Kupcikas, który na pierwszym okrążeniu zderzył się z Klaudią Podkalicką i musiał przedwcześnie zakończyć rywalizację. Przez cały czas toczyła się zacięta walka o pozycje 1-6. Po 5 okrążeniach liderem był Litwin a tuż za nim jechali Steinhof, Marthen oraz odrabiający pozycję Lisowski, który na ostatniej pętli awansował na 1 miejsce. Na drugim stopniu podium stanął Jan Kisiel zaś na trzecim - Marthen.

Nowym liderem VW Castrol Cup został Mateusz Lisowski (150 punktów). Drugi jest Jan Kisiel (141 punktów) a trzeci - Jakub Litwin (108 punktów). Następna runda odbędzie się w dniach 17-18 maja na czeskim torze Automotodrom Brno.

Źródło: Volkswagen

ll/moto.wp.pl

d279r81
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d279r81
Więcej tematów