ycipk-4cals9

Lexus UX trafi do produkcji

W wywiadzie udzielonym portalowi "Motoring" wiceprezes Lexus International Yoshihiro Sawa potwierdził, że najmniejszy crossover Lexus UX, zaprezentowany w 2016 roku jako samochód koncepcyjny na paryskim salonie samochodowym, będzie produkowany seryjnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lexus UX trafi do produkcji
(Materiały prasowe)
ycipk-4cals9

Yoshihiro Sawa określił model UX jako ważny element planu firmy, którego celem jest przyciągnięcie młodszych klientów. – Pracujemy nad UX. Będzie już niedługo – powiedział Sawa, dodając, że decyzja o stworzeniu małego SUV-a była konsekwencją popularności modeli RX i NX, które bardziej przyciągają młodych klientów niż klasyczne limuzyny.

Koncepcyjny Lexus UX, przedstawiony na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu we wrześniu 2016 roku, został zaprojektowany przez francuskie biuro projektowe Lexusa – ED2. Oznaczenie modelu jest skrótem od słów Urban Crossover (miejski crossover).

Materiały prasowe
Podziel się
ycipk-4cals9

W ubiegłym roku Lexus zarejestrował w europejskim urzędzie patentowym oznaczenia UX 200, UX 250 i UX 250h, co pozwala sądzić, że auto będzie dostępne w trzech wersjach silnikowych – hybrydowej UX 250h oraz dwóch z napędem konwencjonalnym. Jak sugerował jakiś czas temu japoński magazyn "Mag-X", Lexus UX, którego spodziewane wymiary to ok. 4400×1800×1560 mm, może zadebiutować już w przyszłym roku.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4cals9

ycipk-4cals9
ycipk-4cals9