Trwa ładowanie...
d16o9y6

Lexus UX trafi do produkcji

W wywiadzie udzielonym portalowi "Motoring" wiceprezes Lexus International Yoshihiro Sawa potwierdził, że najmniejszy crossover Lexus UX, zaprezentowany w 2016 roku jako samochód koncepcyjny na paryskim salonie samochodowym, będzie produkowany seryjnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lexus UX trafi do produkcji
(Materiały prasowe)
d16o9y6

Yoshihiro Sawa określił model UX jako ważny element planu firmy, którego celem jest przyciągnięcie młodszych klientów. – Pracujemy nad UX. Będzie już niedługo – powiedział Sawa, dodając, że decyzja o stworzeniu małego SUV-a była konsekwencją popularności modeli RX i NX, które bardziej przyciągają młodych klientów niż klasyczne limuzyny.

Koncepcyjny Lexus UX, przedstawiony na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu we wrześniu 2016 roku, został zaprojektowany przez francuskie biuro projektowe Lexusa – ED2. Oznaczenie modelu jest skrótem od słów Urban Crossover (miejski crossover).

Materiały prasowe

W ubiegłym roku Lexus zarejestrował w europejskim urzędzie patentowym oznaczenia UX 200, UX 250 i UX 250h, co pozwala sądzić, że auto będzie dostępne w trzech wersjach silnikowych – hybrydowej UX 250h oraz dwóch z napędem konwencjonalnym. Jak sugerował jakiś czas temu japoński magazyn "Mag-X", Lexus UX, którego spodziewane wymiary to ok. 4400×1800×1560 mm, może zadebiutować już w przyszłym roku.

d16o9y6

Podziel się opinią

Share

d16o9y6

d16o9y6