Trwa ładowanie...

Lexus pokazał pierwsze zdjęcie modelu UX. Będzie to najmniejszy SUV japońskiej marki

Segment miejskich SUV-ów przeżywa gorący okres. W 2017 roku niemal każda popularna marka pokazała swój model tej klasy. Nie jest zatem niespodzianką, że do gry wchodzą też producenci segmentu premium. W Genewie zadebiutuje Lexus UX.

Lexus pokazał pierwsze zdjęcie modelu UX. Będzie to najmniejszy SUV japońskiej markiŹródło: Materiały prasowe
d45g3q6
d45g3q6

Do tej pory szukając małego SUV-a segmentu premium klienci mieli do wyboru Audi Q2 i Mini Countrymana. Nic dziwnego, inne marki oferujące bardziej luksusowe modele w ogóle nie mają modeli w segmencie B. Jednak popularność SUV-ów może to zmienić. Lexus właśnie pokazał pierwsze zdjęcie modelu UX, który w wersji produkcyjnej zadebiutuje w Genewie.

Samochód ten wyraźnie różni się od modelu koncepcyjnego, który po raz pierwszy został pokazany w Paryżu w 2016 r. Auto, które trafi do klientów wygląda grzeczniej. Pozbawione jest tak mocnych przetłoczeń i ostrych linii. Widać obłe kształty, a do tego przednie światła nie przypominają tych z większych SUV-ów Lexusa.

Model UX wygląda spokojnie, jeśli porównamy go do modelu koncepcyjnego, ale na pewno nie można nazwać go nudnym. Nie zabrakło mu muskularnej sylwetki i wyraźnych linii, które wyróżniają SUV-y Lexusa.

Model, który zadebiutuje w Genewie powstał na nowej płycie podłogowej. Nie podano jeszcze jego rozmiarów, ale koncept (częściowo z powodu swojej stylistyki) był sporych rozmiarów jak na ten segment – mierzył 4399 mm długości, a więc więcej niż niejedno auto kompaktowe i mniej więcej tyle co nowe BMW X2. Jednak jest to też specyfika gamy modelowej Lexusa, którego NX jest zauważalnie większy.

W kabinie Lexusa UX (którą widać na zaprezentowanym filmie) można liczyć na typową dla japońskiej marki ergonomię. W oczy rzuca się od razu umieszczony wysoko ekran systemu multimedialnego o nietypowych proporcjach – jest on bardzo niski.

Więcej o nowym Lexusie UX dowiemy podczas jego premiery na Salonie Samochodowym w Genewie 6 marca.

d45g3q6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45g3q6
Więcej tematów