Trwa ładowanie...
d15izip

Łaskawiec na mecie Dakaru

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łaskawiec na mecie Dakaru
(Materiały prasowe)
d15izip

Łukasz Łaskawiec zajął czwarte miejsce podczas ostatniego, 14 etapu 35 Rajdu Dakar 2013. Zawodnik, mimo wielu problemów technicznych, uplasował się na 13 pozycji w "generalce".

Ostatni etap nie należał do najłatwiejszych. Choć sam odcinek był stosunkowo krótki (128 km), to zarówno ciężkie warunki atmosferyczne jak i poziom trudności spowodowały, że do ostatnich metrów trzeba było zachować maksymalną koncentrację. Łaskawiec przejechał pierwszą część etapu zajmując na poszczególnych waypointach raz pierwsze i trzy razy drugie miejsce. Dopiero przed samą metą wyprzedziło go dwóch zawodników, przez co spadł na czwartą pozycję.

- Chciałbym podziękować wszystkim kibicom, którzy mnie wspierali przez cały rajd. Jest to bardzo trudna impreza, mnie w tym roku pokonały awarie techniczne ale mam nadzieję, że dwa zwycięstwa etapowe też dały im trochę radości. Ostatni odcinek był trudny i niebezpieczny ze względu na luźną i śliską nawierzchnię. Było też sporo kamieni, dlatego musiałem zwolnić by bezpiecznie dojechać do mety - powiedział Łaskawiec.

d15izip

- Jestem bardzo zmęczony dwoma tygodniami zmagań, ale mimo wszystko szczęsliwy, że ukończyłem zawody. Mam nadzieję, że przede mną jeszcze wiele Dakarów - dodał.

Warto zaznaczyć, że Łukasz Łaskawiec jest jedynym Polakiem, który odniósł na tym najtrudniejszym rajdzie świata zwycięstwa etapowe.

Źródło: Łaskawiec Rally Team

ll/moto.wp.pl

d15izip

Podziel się opinią

Share

d15izip

d15izip