Trwa ładowanie...
ycipk-10apge

Łaskawiec gotowy do Dakaru

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łaskawiec gotowy do Dakaru
(Materiały prasowe)
ycipk-10apge

Quad Yamaha Raptor którym wystartuje w Rajdzie Dakar Łukasz Łaskawiec przeszedł pomyślnie badanie techniczne i odbiór administracyjny. Impreza wystartuje ze stolicy Peru w najbliższą sobotę, 5 stycznia.

Zawodnik przyleciał do Limy 31 grudnia. Pierwsze dni 2013 r. spędził wraz z mechanikami na ostatnich, kosmetycznych poprawkach swojego pojazdu i przygotowaniach do badania technicznego. Trwało ono ok. 2 godzin, po czym quad został odstawiony do zamkniętego parku, z którego odebrany będzie w sobotę, tuż przed wjazdem na rampę startową. Kontroli podlegały elementy nawigacyjne, oświetlenie, numery ramy oraz silnika. Zawodnicy przeszli też krótkie szkolenie z zakresu obsługi nawigacji.

- W zespole panuje spokojna atmosfera, sprzyjająca koncentracji przed startem. W sobotę wjedziemy na rampę w Limie, a następnie pokonamy 250 km dojazdówki, by na końcu zmierzyć się z 13-km prologiem wytyczonym na obrzeżach Pisco. Ten krótki odcinek zadecyduje o kolejności startu do kolejnego dnia, a straty czasowe zawodników do lidera zostaną pomnożone przez 5. Zamierzam podejść do próby spokojnie - pojadę swoim tempem bez narażania quada na uszkodzenia. Następnego dnia wjeżdżamy na wydmy, a trasa rajdy ma łącznie ponad 8 000 km - mówi Łukasz Łaskawiec.

ycipk-10apge

Zawodnik jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich quadowców. 22-latek ma na swym koncie 3 tytuły Mistrza Europy (2010, 2011, 2012) oraz Puchar Świata FIM i Mistrzostwo Polski (2012). Podczas swojego dakarowego debiutu w 2011 r. zajął 3 miejsce.

Źródło: HighPR

ll/moto.wp.pl

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10apge

ycipk-10apge
ycipk-10apge