Trwa ładowanie...
dd4xidj
dd4xidj

Kuny zaatakowały samochody w Polsce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dd4xidj

Futerkowe zwierzęta, które od lat niszczą auta i domy za Odrą, rozpoczęły inwazję na Polskę - alarmuje "Puls Biznesu".

Kuny już od lat 80. XX w. są powodem zniszczeń w samochodach i domach w Niemczech. W 2012 r. uszkodziły ponad 250 000 samochodów za Odrą. W ubiegłym roku większość polskich ubezpieczycieli także odnotowała wzrost szkód przez nie spowodowanych. Problem nasila się w szczególności na terenach położonych wzdłuż zachodniej granicy.

- Na terenie całej Polski jeszcze nie możemy mówić o zjawisku masowym, mamy jednak potwierdzoną coraz większą liczbę przypadków zniszczeń spowodowanych przez kuny domowe w pojazdach w zachodniej i południowo-zachodniej części kraju - mówi Łukasz Kuryłowicz, kierownik ds. produktów ubezpieczeniowych w Proamie.

- Wraz z migracją zwierząt z zachodnich do wschodnich regionów kraju rośnie również liczba szkód, jednak proces migracji jest długotrwały i potrwa jeszcze przynajmniej kilka lat - podkreśla Łukasz Kuryłowicz.

dd4xidj

Z tego powodu część ubezpieczycieli nie dostrzega jeszcze ataków kun w swoim portfelu szkód. Tak twierdzi np. PZU czy też Uniqa. Ale już np. w Warcie, drugim co do wielkości ubezpieczycielu na rynku majątkowym, szkody powodowane przez kuny są powodem troski.

Kuny nie są jedynymi zwierzętami, z którymi muszą radzić sobie kierowcy. Wśród nich można wymienić jeszcze kury, dziki, sarny, a nawet łosie. Jak sobie z nimi radzić?

Preparaty przeciw kunom dostępne na Allegro. Sprawdź oferty!

dd4xidj

Podziel się opinią

Share
dd4xidj
dd4xidj
Więcej tematów