ycipk-1gsams

Komunikacyjna rewolucja w stolicy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komunikacyjna rewolucja w stolicy
(zdjęcie producenta)
ycipk-1gsams

Marzenie znacznej grupy Polaków o posiadaniu własnego BMW już niedługo będzie spełnione. Wszystko za sprawą warszawskiego metra. Jak to możliwe? Otóż najnowsze wagoniki, które wkrótce trafią pod ziemie polskiej stolicy powstały w biurach projektowych BMW.

(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się

Niestety, na przedzie każdego składu nie będzie widocznego charakterystycznego niebiesko-białego logo bawarskiej marki. Projekt wagoników powstał bowiem w amerykańskim oddziale firmy BMW DesignworksWSA, dla innej niemieckiej marki – potentata w konstruowaniu systemów komunikacji miejskiej – Siemensa. Pociąg będzie nosił nazwę Inspiro.

ycipk-1gsams

Mieszkańcy stolicy już powinni zacząć przebierać nogami w oczekiwaniu na nowe wagoniki. Nowe pojazdy nie tylko świetnie się prezentują z zewnątrz, ale również w środku. Wewnątrz zaskakuje nie tylko dużo miejsca. Największe jednak wrażenie robią słupki do trzymania, które mocno kojarzą się z drzewem. W przedziale pasażerskim znajdzie się również miejsce na duże wyświetlacze pokazujące mapy sieci metra i inne przydatne informacje.

(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się

Nawiązanie do przyrody nie jest przypadkowe. Jak zapewnia producent Inspiro, został on opracowany pod kątem jak najlepszego wykorzystania energii i materiałów. Dzięki lekkiej, aluminiowej konstrukcji pociąg ma zużywać znacznie mniej energii niż klasyczne wagony. Do tego dochodzi recycling ponad 97 proc. materiałów, z jakich został wykonany pojazd.

Pierwsze składy trafią na tory warszawskiego Metra jeszcze przed finałami mistrzostw europy w piłce nożnej Euro2012.

ycipk-1gsams

WP: Jakub Wielicki

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1gsams

ycipk-1gsams
ycipk-1gsams