Trwa ładowanie...
Moto Target
kia

Kia stworzy nową hybrydę

Share
Kia stworzy nową hybrydę
Źródło: zdjęcie producenta
d3oggrb

Kia zapowiedziała, że w 2016 roku zadebiutuje model Niro. Będzie to pierwsza hybryda koreańskiej marki stworzona na nowej platformie.

Niro powstała od podstaw jako pojazd typowo hybrydowy. Nowa platforma Niro została zaprojektowana niezależnie od istniejących modeli, a jej przeznaczeniem jest scalenie technologii ekologicznych z systemami nowej generacji.

d3oggrb

Za napęd będzie odpowiadał zespół składający się z 1,6 litrowej jednostki benzynowej "Kappa" GDI (105 KM, 147 Nm), 32-kilowatowego silnika elektrycznego oraz akumulatorów litowo-polimerowych o pojemności 1,56 kWh. Generowana przez ten zestaw moc będzie przenoszona na koła poprzez 6-stopniową przekładnię dwusprzęgłową. Efekt powinien być także przyjazny dla portfela użytkownika, gdyż hybrydy w mieście okazują się bardziej oszczędne od aut z silnikiem Diesla.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Cechą charakterystyczną Niro ma być sportowe i aerodynamiczne nadwozie. Na załączonych szkicach producenta widać już teraz znaną z innych modeli marki osłonę chłodnicy w kształcie "tygrysiego nosa" oraz liczne akcenty stylizacyjne przeniesione żywcem z najnowszych aut Kia.

d3oggrb

Design auta powstał przy współpracy biur projektowych w Korei i USA. Premierę Niro przewidziano na przyszły rok, a rozpoczęcie produkcji pod jego koniec. Z czasem oferowany ma być też układ napędowy hybrid-plug-in.

Źródło: mototarget.pl

ll

d3oggrb

Podziel się opinią

Share
d3oggrb
d3oggrb
Więcej tematów