Trwa ładowanie...
d1e0rg6

Jesteś niedzielnym kierowcą? To uważaj, bo możesz stracić uprawnienia

Taki wniosek można wyciągnąć z zachowania policji i kolejnych organów prawa na Górnym Śląsku. Nieudolnego kierowcę skierowano na ponowny egzamin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kierowcy budzący wątpliwości co do umiejętności czy znajomości przepisów mogą być wysłani na egzamin
Kierowcy budzący wątpliwości co do umiejętności czy znajomości przepisów mogą być wysłani na egzamin (WP.PL, Fot: Marek Wieliński)
d1e0rg6

Zaczęło się od częstochowskiej drogówki, która dostrzegła kierowcę wyraźnie nieradzącego sobie w ruchu drogowym. Nie dość, że prowadził auto nieudolnie, to nie reagował na sygnały policjantów. Ci skierowali go na ponowny egzamin na prawo jazdy.

Kierowca złożył wniosek do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które przychyliło się do opinii... policjantów. Ci twierdzili, że kierujący pojazdem zmieniał pasy ruchu bez powodu i nie był w stanie ocenić odległości do krawędzi jezdni. Ten odwołał się w końcu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, ale i sąd nie przyznał mu racji.

Kierowca tłumaczył, że stracił możliwość prowadzenia pojazdu, a został ukarany wyłącznie za niezapięcie pasów bezpieczeństwa. Dla sądu opis sytuacji policjantów był wystarczającym argumentem do skierowania go na ponowny egzamin.

d1e0rg6

Co dzień widzimy kierowców, którzy prowadzą auta w sposób podejrzany. W internecie krążą również liczne nagrania wideo, które dają do myślenia. Czy uważasz, że nieudolny kierowca powinien być skierowany na ponowny egzamin?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

źródło: m.trojmiasto.pl

d1e0rg6

Podziel się opinią

Share

d1e0rg6

d1e0rg6