Trwa ładowanie...
d2r0v0q

Jazda bez spalin – Renault Z.E. Concept

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jazda bez spalin – Renault Z.E. Concept
d2r0v0q

Na tegorocznych targach samochodowych w Genewie, wśród samochodów koncepcyjnych, dominują te z napędem elektrycznym. Prezentowany na zdjęciach pojazd nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych substancji. Z.E. to po prostu skrót od słów Zero Emission. Zdaniem inżynierów Renault, właśnie taki powinien być pojazd elektryczny przyszłości. Concept–car Z.E. bazuje na nowym Renault Kangoo Be Bop.

(fot. Marek Wieliński)
Podziel się

To elektryczny pojazd, który zmniejsza zużycie energii do absolutnego minimum, ale bez konieczności rezygnowania z wyposażenia, podnoszącego komfort podróżowania, np.: klimatyzacji. W koncepcyjnym Renault zoptymalizowano zużycie energii w celu zapewnienia możliwe jak największego zasięgu. Z.E. Concept wyposażono w litowo-jonowe akumulatory, zasilające silnik elektryczny o mocy 95 KM i momencie obrotowym w wysokości 226 Nm.

d2r0v0q

* ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ * Od stycznia 2008, zjednoczone koncerny Renault i Nissan podpisały umowy z Izraelem, Danią, Portugalią, prefekturą Kanagawa w Japonii, USA (stany Tennessee i Oregon) oraz Monako w sprawie masowego promowania pojazdów elektrycznych od 2011 roku. Nawiązano także współpracę z EFR we Francji i Energie Ouest Suisse w Szwajcarii w sprawie przyszłego rozwoju infrastruktury, potrzebnej do obsługi samochodów elektrycznych - między innymi - sieci stacji, na których można będzie ładować akumulatory.

Mawi

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2r0v0q

d2r0v0q
d2r0v0q