Trwa ładowanie...
d1q1fdb

Jak przeżyć Święta bez mandatu?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak przeżyć Święta bez mandatu?
(PAP/Darek Delmanowicz)
d1q1fdb

Już wkrótce wielu kierowców ruszy w trasę, by odwiedzić podczas Bożego Narodzenia swoje rodziny. Nasze drogi przypominają slalom, w którym przeszkodami są policyjne patrole i fotoradary. Jak jechać, by nie dostać w prezencie mandatu?

Oczywiście najprościej jechać zgodnie z przepisami ale nie ma co się oszukiwać - zdecydowana większość Polaków często dopuszcza się nieznacznego przekroczenia prędkości, za które grozi już kara finansowa i punkty karne. Warto wiedzieć, gdzie konieczne jest zdjęcie nogi z gazu.

* * Mieszkańcy Poznania najwięcej radarów spotkają na trasie do Warszawy. Na odcinku 311 km mogą im zrobić zdjęcie 34 fotoradary, a w 17 miejscach najczęściej odbywają się kontrole policji. Na przeciwległym biegunie znajduje się 167-kilometrowa trasa do Wrocławia, na której czekają 3 fotoradary i 7 miejsc częstych kontroli. Trasa Poznań - Bydgoszcz (143 km) posiada 15 fotoradarów i 6 miejsc kontroli zaś Poznań - Szczecin (236 km) odpowiednio 14 i 7.

d1q1fdb

Warszawiacy najmniej fotoradarów miną jadąc do Białegostoku (192 km) - 4, zaś miejsc częstej kontroli - 20. Na trasie do Olsztyna (212 km) spotkamy 8 fotoradarów i 16 miejsc kontroli, do Rzeszowa (295 km) odpowiednio 21 i 19.

Jadąc z Gdańska do Łodzi (350 km) napotkamy 34 fotoradary. Taką samą ilość urządzeń zamontowano na trasie z Łodzi do Krakowa (252 km). Na baczności muszą się mieć podróżujący z Gdańska do Zakopanego - na 739 km trasy ustawiono 51 fotoradarów, zaś policja szczególnie "upatrzyła sobie" aż 59 miejsc. Jadący z Poznania do Zakopanego (516 km) spotkają 38 urządzeń do automatycznego pomiaru prędkości oraz 25 punktów częstych kontroli funkcjonariuszy.

Bardzo duże zagęszczenie miejsc, w których można się "wzbogacić" o mandat znajduje się na trasie Warszawa - Zakopane. Średnio patrol można spotkać co 10 km, natomiast punktów z fotoradarami jest 31. Najmniejsze "polowanie" na kierowców czeka na trasie z Wrocławia do zimowej stolicy Polski. Na 373 km trasy spotkamy 16 fotoradarów i 9 miejsc częstej kontroli.

Źródło: Creandi. Dane pochodzą z urządzeń i aplikacji Yanosik.

* * ll/moto.wp.pl

Taryfikator mandatów i punktów karnych po zmianach

d1q1fdb

Podziel się opinią

Share

d1q1fdb

d1q1fdb