Trwa ładowanie...
d1efphu

Jak prawidłowo przewozić dzieci?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak prawidłowo przewozić dzieci?
(Materiały prasowe)
d1efphu

Najmłodszym uczestnikom samochodowych wypraw powinno się poświęcić szczególną troskę. W jaki sposób należy przewozić dzieci?

Na drogach nikt nie może się czuć zwolniony z zachowania czujności. Z danych policji wynika, że w 2012 r. na drogach zginęło w sumie 89 dzieci w wieku do 14 lat. To mniej niż rok wcześniej, jednak wszyscy chcieliby aby ta wartość była jeszcze niższa. Sama ostrożna jazda nie wystarczy, by zatroszczyć się o bezpieczny przewóz maluchów.

Kodeks Drogowy nakłada na kierowców obowiązek przewożenia dzieci do lat 12 w specjalnym foteliku ochronnym. Za naruszenie tego przepisu grozi nawet 150-złotowy mandat. Ważny jest odpowiedni rozmiar fotelika, który powinien być dopasowany do wieku, wzrostu i wagi malucha. Należy się tez upewnić, że nabywany sprzęt posiada atest gwarantujący jego bezpieczeństwo.

d1efphu

Fotelik nie będzie spełniał swojej roli, jeśli będzie zamocowany nieprawidłowo. Należy się zapoznać z instrukcją montażu i według jej wskazówek ostrożnie przypiąć go do siedzenia. Jeżeli przednie siedzenie samochodu wyposażone jest w poduszkę powietrzną której nie można wyłączyć zabrania się przewożenia na nim dziecka w foteliku, który jest odwrócony tyłem do kierunku jazdy.

Zakup fotelika wiąże się z kosztami. Ceny są zróżnicowane i zależą nie tylko od marki, ale też rozmiaru i materiałów z których go wykonano. Starsze dzieci mogą być przewożone na tzw. podkładkach, które sprawiają że pasy bezpieczeństwa nie opierają się na szyi dziecka. Kosztują one ok. 50 zł. Najtańsze foteliki ochronne można nabyć już za nieco ponad 100 zł. Jednak na bezpieczeństwie, zwłaszcza dziecka, nie powinno się oszczędzać.

Źródło: korkowo.pl

ll/moto.wp.pl

Szeroki wybór fotelików samochodowych w najniższych cenach. Sprawdź oferty!

d1efphu

Podziel się opinią

Share

d1efphu

d1efphu