Trwa ładowanie...
dthk0gs

Jak bezpiecznie podróżować z psem?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak bezpiecznie podróżować z psem?
(www.sxc.hu)
dthk0gs

Zbliża się sezon letnich wyjazdów, podczas których często naszym towarzyszem podróży jest pies. Jak bezpiecznie i komfortowo poruszać się, gdy na pokładzie mamy czworonoga?

Wyjeżdżając z psem należy zadbać o jego bezpieczeństwo i wygodę - przyspieszanie, hamowanie czy praca silnika zazwyczaj są dla zwierzęcia stresujące. Pamiętajmy, że odpowiednie przygotowanie pomoże psu lepiej znieść podróż, a w przypadku sytuacji awaryjnej zabezpieczyć go przed jej skutkami. Na rynku dostepnych jest sporo rozwiązań pomagających przygotować się do jazdy z czworonogiem, jednak bez względu na to które z nich wybierzemy trzeba zaznaczyć, że należy przewozić go na tylnej kanapie albo w bagażniku.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tuba ochronna, która powinna być dobrana do wielkości psa. Ważne, by przypiąć ją tak, by nie przemieszczała się w kabinie auta podczas jazdy. W podróży sprawdzają się również specjalne kontenery oraz klatki transportowe, których zaletą są cyrkulacja powietrza i dostęp światła. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na możliwość przypięcia pasami bezpieczeństwa.

 (fot. PAP/Piotr Polak)

Psa zabezpieczą też specjalne szelki. Często wyposażone są w krótką smycz umożliwiającą bezpieczne wprowadzenie i wyprowadzenie czworonoga z auta. W przypadku przewożenia psów bagażniku sprawdzonym rozwiązaniem jest krata działowa, która zapewni komfort zarówno nam, jak i zwierzęciu. Dodatkowo bagażnik przez swoją wielkość daje czworonogowi możliwość wygodnego ułożenia się.

dthk0gs

Podczas podróży zatrzymujmy się maksymalnie co 2-3 godziny. Pozwoli to psu "rozprostować kości" i złapać oddech. Pamiętajmy, żeby zachować szczególną ostrożność przy wsiadaniu i wysiadaniu czworonoga z samochodu. Brak kontroli może w konsekwencji doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Szkoła Auto Skoda

ll/moto.wp.pl

Znajdź samochód swoich marzeń w najniższej cenie!

dthk0gs

Podziel się opinią

Share

dthk0gs

dthk0gs