Trwa ładowanie...
ycipk-1tj8kf

Hyundai i30: atak na segment Golfa

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hyundai i30: atak na segment Golfa
(zdjęcie producenta)
ycipk-1tj8kf

O tym, że Koreańczycy poważnie traktują europejski rynek kompaktów nikogo nie trzeba przekonywać. Już całkiem nieźle im idzie, a teraz jeszcze chcą umocnić swoją obecność na starym kontynencie.

(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się

Zbliżające się targi we Frankfurcie (15-25 września), to głównie popis niemieckich producentów - Audi przygotowało dziewięć odświeżonych modeli i pięć prototypów; BMW pokaże osiem odnowionych samochodów i trzy koncepty; Mercedes siedem nowych aut i jeden koncept. Hyundai nie przygotował aż tylu premier, jednak widać, że pracę domową odrobił znakomicie.

ycipk-1tj8kf

Tym czym dla VW jest Golf, tym dla Hyundaia ma być trzecia generacja modelu i30. Stosunkowo popularny również w Polsce model doczekał się wreszcie następcy. Najnowsza generacja samochodu, na zdjęciach, prezentuje się znakomicie. Dobre wrażenie robią nie tylko ostre linie nadwozia, ale też jego proporcje. Stylistyka nadwozia, podobnie jak w mającym niedawno premierę modelu i40, została nazwana przez koreańskich projektantów Fluidic Sculpture (z ang. płynna rzeźba).

(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się

Również w kabinie jest stylowo i nowocześnie. Ostre linie, dynamiczne kształty przechodzące przez cały kokpit mogą się podobać. Pomysłu nie zabrakło ani na tablicę zegarów, ani na konsolę centralną. Niestety Koreańczycy - podobnie zresztą jak inni producenci aut - we wnętrzu nie poskąpili "lakieru fortepianowego". Pozostaje jeszcze jedno pytanie - jak z jakością użytych materiałów? Ale o tym dowiemy się już wkrótce - na targach.

Jak na razie Hyundai nie opublikował danych dotyczących silników, ani osiągów swojego najnowszego auta. Jedyne co wiadomo, to i30 na początku produkcji będzie pięciodrzwiowym hatchbackiem z czterocylindrowymi, "oszczędnymi i ekologicznymi" silnikami zarówno benzynowymi, jak i diesla.

ycipk-1tj8kf

WP: Lopez

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1tj8kf

ycipk-1tj8kf
ycipk-1tj8kf