Trwa ładowanie...
d1s3wc6

Hyundai FE (2017) – SUV na wodór

Jedną z marek najmocniej rozwijających samochody o napędzie wodorowym jest Hyundai. Koreańczycy zaprezentowali właśnie podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie koncepcyjnego SUV-a z ogniwami paliwowymi najnowszej generacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hyundai FE (2017) – SUV na wodór
(Materiały prasowe)
d1s3wc6

Hyundai ma ambitny plan wprowadzenia do oferty 14 nowych ekologicznych modeli do końca 2020 roku. Model nazwany FE (od Future Eco) zapowiada nowego SUV-a napędzanego dzięki ogniwom paliwowym. Koreańczycy wyjaśniają, że zastosowana w tym modelu nowa technologia zapewnia zasięg ponad 800 km na jednym zbiorniku wodoru. Układ jest o 20 proc. lżejszy i gwarantuje o 10 proc. większą wydajność w porównaniu do tego znanego z modelu ix35 Fuel Cell.

Cały napęd działa tak samo, to znaczy wodór jest wykorzystywany do wytwarzania prądu w ogniwach paliwowych. Tak uzyskana energia napędza silnik elektryczny. Nowością w przypadku Hyundaia FE jest zwiększenie skuteczności pracy ogniw paliwowych.

Dodatkowo model pokazany w Genewie pokazuje nowe możliwości takiego samochodu. Posiada on np. dodatkowe akumulatory zasilane prądem z ogniw paliwowych, który później można wykorzystać do zasilania urządzeń jak np. tablety, telefony czy komputery. Co więcej, w bagażniku ma miejsce na elektryczny skuter, który można ładować bezpośrednio w aucie.

d1s3wc6

Stylistyka Hyundaia FE pełna jest płynnych linii inspirowanych płynącą wodą. We wnętrzu natomiast królują trzy ekrany – jeden w miejscu zegarów, drugi pozwalający zarządzać systemem multimedialnym i wreszcie trzeci za dźwignią skrzyni biegów, który służy do obsługi telefonu.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Co ważne, Hyundai FE nie tylko został stworzony po to, aby zaprezentować nową technologię, ale też zapowiada wodorowego SUV-a, który ma trafić do sprzedaży w 2018 roku i zastąpi model ix35 Fuel Cell.

Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie (Salon International de l’Auto lub Geneva Motor Show) to jedna z największych targowych imprez motoryzacyjnych na świecie. W tym roku odbywa się w dniach 7–19 marca.

d1s3wc6

Podziel się opinią

Share
d1s3wc6
d1s3wc6