Trwa ładowanie...
d1ek3p0
Moto Target

Honda S660 w sprzedaży w 2015 roku

Share
Honda S660 w sprzedaży w 2015 roku
Źródło: zdjęcie producenta
d1ek3p0

Dobra wiadomość dla fanów roadsterów z niewielkimi silnikami: w przyszłym roku Honda wprowadzi do produkcji model S660, który zadebiutował jako koncept podczas zeszłorocznego salonu w Tokio.

S660 będzie nawiązywał do modelu Beat - małego autka klasy kei car produkowanego przez Hondę w latach 1991-96. Nowy model będzie nawet budowany w tej samej fabryce (Yokkaichi w Japonii), w której powstawał protoplasta. Jak wskazuje nazwa, nowy roadster to również duchowy następca klasycznego S600 z lat 60., który dzisiaj pożądanym przez kolekcjonerów modelem.

Źródłem napędu S660 będzie trzycylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 660 cm3, który ma zapewnić dynamiczne osiągi, a dzięki centralnemu usytuowaniu doskonałą stabilność całej konstrukcji. Co ciekawe, pod maską pierwszej Hondy Beat również pracowała trzycylindrowa jednostka o pojemności 0,66 litra, przy czym nie była wyposażona w turbodoładowanie, a jej moc oscylowała w granicach 65 KM osiąganych przy 8100 obr./min. To wystarczyło, aby rozpędzić auto ważące 760 kg do 135 km/h (prędkość ograniczona elektronicznie). Trzeba pamiętać, że również nowy roadster musi spełniać przepisy nałożony na samochody typu kei car.

d1ek3p0

- Ten model wyraża swobodne podejście inżynierów Hondy do kwestii tworzenia samochodu, który ma dawać użytkownikowi dużo radości - mówi o nowym S660 Takanobu Ito, prezes i dyrektor zarządzający Honda Motor Co. - Nasz zespół zaprojektował to auto z pasją, wykorzystując jednocześnie najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.

Na razie nie wiadomo, czy samochód będzie oferowany poza Japonią, gdzie wejdzie do seryjnej produkcji w 2015 roku. Wydaje się jednak, że fani małych japońskich kabrioletów będą zmuszeni do samodzielnego sprowadzenie tego auta.

(źródło: Mototarget.pl)

Szukasz niedrogiej nawigacji GPS? Kliknij i sprawdź najlepsze oferty!

d1ek3p0

Podziel się opinią

Share
d1ek3p0
d1ek3p0
Więcej tematów