Trwa ładowanie...
d2vhdfs

Holden przestanie tworzyć swoje modele

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Holden przestanie tworzyć swoje modele
(zdjęcie producenta)
d2vhdfs

Kryzys gospodarczy mocno uderzył w producentów samochodów. Przez ostatnie lata wiele się mówiło o motoryzacji w USA, Europie i Japonii, jednak największe powody do smutku mają Australijczycy. Po tym jak Ford ogłosił, że nie będzie już tworzył modeli tworzonych specjalnie na ten rynek, podobną informację podało General Motors. Nadchodzi koniec australijskich Holdenów.

Australijska motoryzacja to duża egzotyka. Od dziesięcioleci ten niewielki rynek ma swoje modele, które tworzyły wyjątkowość australijskiej motoryzacji. Kraj podzielony na zwolenników Forda i Holdena przechodzi wielkie zmiany. Niedawno Ford ogłosił, że zakończy produkcję australijskich samochodów i również na Antypodach będzie oferował jedynie globalne modele. Teraz podobną decyzje ogłosiło General Motors. Należąca do amerykańskiego koncernu marka Holden przestanie tworzyć swoje własne konstrukcje do 2017 roku. Nie oznacza to jednak, że Holden zniknie zupełnie. Po prostu pod tą marką będą oferowane globalne modele koncernu.

Dla mieszkańców Australii decyzje Forda i GM oznaczają praktycznie koniec narodowej motoryzacji i wieloletniej historii. Takie modele jak Ford Falcon i Holden Commodore od dawna były ikonami australijskich ulic. Z oferty najprawdopodobniej znikną również samochody typu ute, czyli małe pick-upy tworzone na bazie powyższych sedanów.

 (fot. zdjęcie producenta)
((fot. zdjęcie producenta))

Już dzisiaj oprócz Falcona Ford oferuje jedynie europejskie modele. Podobnie jest z Holdenem, w ofercie którego znajdziemy przede wszystkim samochody oferowane w innych krajach jako Chevrolety. Rynek australijski jest na tyle mały, że koncernom nie opłaca się opracowywanie modeli specjalnie dla tego kraju. Ostatnim gwoździem do trumny jest fakt, że mieszkańcy Australii sami odwracają się od swoich klasycznych, paliwożernych modeli na rzecz mniejszych i bardziej oszczędnych samochodów.

sj, moto.wp.pl

Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d2vhdfs

Podziel się opinią

Share
d2vhdfs
d2vhdfs