Trwa ładowanie...

Fuzja w branży leasingowej

Fuzja w branży leasingowej
d32uute
d32uute

Jak informuje miesięcznik "EuroFlota", dwie organizacje leasingowe (Związek Przedsiębiorstw Leasingowych i Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów) postanowiły się połączyć. Ostateczna decyzja o fuzji zapadnie 24 kwietnia podczas walnego zgromadzenia ZPL.

Informację na temat połączenia obu stowarzyszeń przekazał Mieczysław Groszek, przewodniczący komitetu wykonawczego ZPL. Wyjaśnił, że do 24 kwietnia przedstawiciele obu stowarzyszeń chcą wypracować rozwiązania programowe i techniczne nowej organizacji. Wówczas podana zostanie nazwa i jej logo.

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych (ZPL) został utworzony we wrześniu 1994 roku. W chwili obecnej ZPL zrzesza 35 firm leasingowych, reprezentujących ponad 90% polskiego rynku. Związek jest członkiem Leaseurope - organizacji zrzeszającej 47 krajowych związków z całej Europy. W 2001 roku ZPL zorganizował doroczny Kongres Leaseurope w Warszawie. ZPL uczestniczy także w pracach powołanej przez Leaseurope Grupie Roboczej ds. Leasingu w Europie Środkowej i Wschodniej. ZPL był pierwszą organizacją z tej części kontynentu, która zorganizowała międzynarodowe seminarium dla menedżerów firm leasingowych.

d32uute

„W wymiarze krajowym to przede wszystkim wzmocnienie pozycji branży leasingowej w procesie konsultacji przy wprowadzaniu regulacji prawno-podatkowych dotyczących rynku motoryzacyjnego. W wymiarze międzynarodowym, to poszerzenie reprezentacji Związku o firmy najmu długo i krótkoterminowego, w relacji do Leaseurope, którego ZPL jest członkiem, a tym samym zwiększenie znaczenie Polski w pracach komisji roboczych Leaseurope przygotowujących stanowisko Związku w negocjacjach z Komisją Europejską - powiedział Andrzej Sugajski, dyrektor Związku Przedsiębiorstw Leasingowych.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów został utworzony w 2005 r., w celu kształtowania i wpływania na rozwój branży wynajmu i leasingu pojazdów oraz zarządzania flotą pojazdów. Organizacja zrzesza 13 firm, liderów w branży Car Fleet Management, stanowiących ponad 50% rynku.

„Połączenie obu organizacji, to ważny ruch w procesie łączenia się samorządu gospodarczego - podsumował Paul Gogoliński, prezes PZWiLP.

Według stanu na połowę 2007, floty należące do polskich firm oferujących usługi flotowe liczyły 85 490 pojazdów. W całym 2007 roku wartość portfela umów leasingowych na środki transportu drogowego firm zrzeszonych w ZPL wyniosła około 19,5 mld zł.

d32uute
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32uute
Więcej tematów