Trwa ładowanie...
d24x9p7
d24x9p7

Ford zapowiada nowego Focusa RS

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d24x9p7

Ford zapowiedział, że gamę modelową Focusa wzbogaci najbardziej sportowa odmiana o oznaczeniu RS. Po raz pierwszy w historii pojazd będzie oferowany na głównych rynkach całego świata.

Obecna generacja Focusa RS pojawiła się w Europie w 2009 r. - Znaczek RS świadczy o tym, że samochód jest bezkompromisowym autem dającym przyjemność z prowadzenia, a także oferującym doskonałe osiągi na torze i świetne właściwości jezdne w codziennej eksploatacji - usłyszeliśmy od przedstawicieli marki.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

d24x9p7

Ponadto ogłoszono, że do 2020 r. Ford wprowadzi na światowe rynki ponad 12 nowych modeli o wysokich osiągach w ramach planu zakładającego opracowanie większej liczby aut sportowych, podzespołów i akcesoriów. Nowe produkty będą dostarczane klientom w krótszym czasie przez nowy, globalny zespół Ford Performance. Powstał on z połączenia Team RS, Ford SVT oraz Ford Racing i będzie pełnił funkcję laboratorium innowacji oraz oddziału testowego.

Ford Performance będzie wprowadzał nowinki w zakresie aerodynamiki, lekkiej konstrukcji, elektroniki oraz jednostek napędowych. Znajdzie to swoje odzwierciedlenie w innych produktach Forda. Specjaliści będą opracowywać nowe samochody na torach testowych na całym świecie i globalnych centrach technologicznych oraz nowej placówce badawczej w Charlotte w Karolinie Północnej.

Focus RS przyczynia się do realizacji założeń w strategii One Ford w zakresie rentownego wzrostu, udoskonalania produktów oraz wprowadzania innowacji w każdym aspekcie biznesu. Sprzedaż aut tego typu wzrosła od 2009 r. na Starym Kontynencie o 14 proc. a w USA aż o 70 proc.

Źródło: Ford

ll/moto.wp.pl

Sprawdź cenę wybranego modelu Forda!

d24x9p7

Podziel się opinią

Share

d24x9p7

d24x9p7