Trwa ładowanie...
d1sb2fb
Porady

Folie na szyby

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Folie na szyby
(Warsfoll)
d1sb2fb
 (fot. Warsfoll)

Szyby pokryte folią często wywołują skojarzenia z samochodami po tuningu. Rozwiązanie jest jednak warte polecenia nie tylko osobom planującym diametralną odmianę prezencji auta. Folie są bowiem w stanie poprawić wizerunek samochodu, jak również... obniżyć koszty jego eksploatacji.

Dobra folia potrafi odbić nawet do 75% całkowitej energii słonecznej, padającej na system okienny, dzięki czemu w upalne dni układ klimatyzacji będzie miał mniej pracy.Komfort i bezpieczeństwo podróżowania w samochodzie z oklejonymi szybami podniesie także znaczna redukcja refleksów świetlnych wewnątrz kabiny.

 (fot. Warsfoll)

Markowe folie są wyposażane w filtry UV, które potrafią zatrzymać nawet do 99,9% szkodliwego promieniowania. W rezultacie tapicerka i przedmioty pozostawione wewnątrz samochodu są skutecznie chronione przed odbarwianiem.

d1sb2fb

Folie o zwiększonej wytrzymałości są godne polecenia osobom pozostawiającym samochody na niestrzeżonych parkingach. Folia z specjalnym klejem utrzyma stłuczoną szybę w formie scalonej, co może znacznie zredukować ryzyko kradzieży pojazdu lub np. radioodtwarzacza.

 (fot. Warsfoll)

Większość złodziei rezygnuje bowiem z próby włamania, jeżeli nie uda im się dostać do wnętrza w ciągu kilku sekund. Szkło pokryte folią przeciwsłoneczną staje też się bezpiecznym szkłem bezodpryskowym, co zmniejsza ryzyko zranienia podróżnych podczas wypadku.

Oklejanie szyb pozwala oczywiście wyróżnić samochód z tłumu. Większość firm ma w ofercie kilkanaście rodzajów folii, co z pewnością ułatwi dobranie ich do własnych potrzeb. Decydując się na oklejenie szyb warto pamiętać, że proces nanoszenia folii może zostać przeprowadzony jedynie przez warsztat zgłoszony w Instytucie Szkła i Ceramiki w Krakowie. Atestowany montaż pozwoli uniknąć problemów podczas policyjnej kontroli.

d1sb2fb

Podziel się opinią

Share

d1sb2fb

d1sb2fb