Trwa ładowanie...

Fiat 124 Spider: japoński powrót do przeszłości

Share
Fiat 124 Spider: japoński powrót do przeszłości
Źródło: zdjęcie producenta
d1th76p

Małe roadstery były kiedyś bardzo popularne wśród włoskich marek. Fiat nie był wyjątkiem. Jednak w ostatnich latach jedynym modelem, który odniósł sukces na tym rynku była Mazda MX-5. Teraz doczekaliśmy się nietypowego połączenia, czyli japońskiego auta z logo Fiata na masce.

Debiutujący w Los Angeles Fiat 124 Spider to tak naprawdę Mazda MX-5 z nieco zmienioną stylistyką i innym „znaczkiem”. Włosi połączyli siły z Japończykami aby powrócić do sprzedaży klasycznego, dwumiejscowego roadstera. Nadwozie Fiata ma takie same proporcje jak w przypadku Mazdy, jednak zmieniono zarówno przód, jak i tył samochodu. 124 Spider wygląda zdecydowanie bardziej włosko. Z jednej strony stylistycznie mocno nawiązuje do swojego imiennika sprzed lat, a z drugiej prezentuje się bardzo nowocześnie. O pokrewieństwie z Mazdą świadczy nie tylko linia boczna, ale przede wszystkim wnętrze, które pozostało identycznie jak w modelu MX-5. Jedyną zmianą jest logo na kierownicy.

d1th76p

Największa różnica jest pod maską. W Mazdzie za napęd może odpowiadać jeden z dwóch wolnossących silników – o pojemności 1,5 lub 2,0 l, oferujących odpowiednio 131 i 160 KM. W przypadku Fiata kierowca dostanie do dyspozycji turbodoładowany motor od Abartha. Z jednostki o pojemności 1,4 l znanej z usportowionej „500-ki” wykrzesano 160 KM i 241 Nm. Moc przenoszona jest klasycznie na tylną oś. Będzie można za to wybrać, czy jest się tradycjonalistą i zdecydować się na 6-biegową skrzynię manualną, czy jednak ważniejszy jest komfort podczas codziennej jazdy w korku – wtedy z pomocą przyjdzie automat o takiej samej liczbie przełożeń.

Fiat 124 Spider będzie oferowany w dwóch opcjach wyposażenia, ale należy się spodziewać, że już podstawowa będzie oferować wszystko, co niezbędne. Do wyboru będzie też sześć kolorów nadwozia. Natomiast pierwsze egzemplarze z limitowanej serii Prima Edizione Lusso będą miały niebieski lakier i tapicerkę z jasnobrązowej skóry.

sj, moto.wp.pl

d1th76p

Podziel się opinią

Share
d1th76p
d1th76p
Więcej tematów