Trwa ładowanie...

Fantic Motor kupiło Motori Minarelli od Yamahy. Ma to poprawić współpracę

Fantic Motor i Yamaha sfinalizowały umowę sprzedaży firmy Motori Minarelli, która produkuje małe silniki motocyklowe. Jak podkreślają wszystkie strony – ma to wpłynąć pozytywnie na współpracę nie tylko dwóch włoskich firm, ale też japońskiej.
Share
Motori Minarelli
Motori MinarelliŹródło: Materiały prasowe, Fot: Yamaha
d354tym

Fantic Motor to włoski producent motocykli, który głównie oferuje maszyny enduro napędzane silnikami 50, 125 i 250 cm3. W ofercie tej marki jest też drogowy model Caballero o stylistyce retro (dostępny między innymi w odmianie Scrambler). Już od lat 70 Fantic korzysta głównie z silników produkowanych przez inną włoską firmę, czyli Motori Minarelli. Nie zmienił tego nawet zakup Minarelli przez Yamahę w 2002 r.

Do dziś współpraca między Fantic Motor i Yamahą układa się dobrze, ale mimo to (a raczej właśnie dlatego, jak tłumaczą przedstawiciele obu firm) włoski producent motocykli postanowił przejąć od Japończyków Motori Minarelli. Dzięki temu współpraca między Fantic Motor a dostarczycielem silników do ich maszyn będzie wygodniejsza. Tym bardziej, że Fantic ma też drugą ważną gałąź biznesu – rowery elektryczne. Jednak zarazem przedstawiciele włoskiej firmy, jak i Yamahy, podkreślają, że mają zamiar jeszcze zacieśnić współpracę.

Motori Minarelli Materiały prasowe
Motori Minarelli Źródło: Materiały prasowe, Fot: Yamaha

– Wzmocnienie partnerstwa z Yamaha Motor Europe i zakup Motori Minarelli to dla Fantic Motor ważny krok w kierunku przyszłego wzmocnienia naszej pozycji jako technologicznego lidera w produkcji motocykli, rowerów elektrycznych i e-mobilności we Włoszech – powiedział Mariano Roman, szef Fantic Motor. – Będziemy razem pracować, aby dalej rozwijać "know how" Motori Minarelli w dziedzinie silników spalinowych i elektrycznych, poszerzać gamę, oferować klientom Motori Minarelli konkurencyjne i nowoczesne układy napędowe, a przy tym zapewnić aktualny poziom zatrudnienia.

d354tym

Bliższa współpraca Fantic Motor i Motori Minarelli ma pomóc nie tylko w produkcji silników spalinowych, ale też w rozwijaniu napędów elektrycznych. Można się zatem spodziewać, że niedługo Fantic będzie oferował nie tylko rowery, ale też motocykle zasilane prądem.

Motori Minarelli Materiały prasowe
Motori Minarelli Źródło: Materiały prasowe, Fot: Yamaha

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d354tym

Podziel się opinią

Share
d354tym
d354tym
Więcej tematów