Trwa ładowanie...

Europejska federacja pyta, co motocykliści sądzą o zakazie dla pojazdów spalinowych

Choć najczęściej mówi się o zakazach wjazdu czy sprzedaży samochodów spalinowych, to dużo wskazuje, że wiele z nich obejmie też motocykle. Co o tym sądzą sami motocykliści? Postanowiła to sprawdzić Europejska Federacja Związków Motocyklowych i przygotowała krótką ankietę. Każdy może się wypowiedzieć, jak zareaguje na zmiany.

Share
Duże europejskie miasta jako pierwsze chcą ograniczyć wjazd dla starszych motocykliDuże europejskie miasta jako pierwsze chcą ograniczyć wjazd dla starszych motocykliŹródło: Getty Images, fot: Milan Krasula
dnwcwrm

FEMA to federacja skupiająca związki motocyklowe z wielu europejskich krajów. Organizacja o charakterze międzypaństwowym często zabiera głos w sprawie przepisów związanych z motocyklistami. Nie inaczej jest w kwestii elektrycznych jednośladów i proponowanych zakazów dla pojazdów spalinowych. Aby mieć argumenty w rozmowach z władzami, FEMA przygotowała ankietę dla europejskich motocyklistów.

Do 9 sierpnia 2021 r. można wypowiedzieć się w niej na temat swojego stosunku do ograniczeń dla starszych motocykli, ale też całkowitych zakazów dla spalinowych maszyn i możliwości tylko jazdy elektrykami. Ankieta składa się z 10 pytań, przy czym 3 ostatnie dotyczą kraju zamieszkania, wieku i płci.

Zatem w 7 pytaniach można wypowiedzieć się o swoim stosunku do zakazów dla motocykli, które nie spełniają normy Euro 3 (wyprodukowanych w 2006 r. lub wcześniej), ale też dotyczącego wszystkich spalinowych jednośladów.

dnwcwrm

Problemem mogą być dość skrajne odpowiedzi, jakich można udzielić na postawione pytania. Można zadeklarować całkowitą rezygnację z jazdy motocyklami, gdy pojawi się zakaz dla modeli spalinowych, albo odpowiedzieć, że zdecydujemy się na przesiadkę na elektryczne jednoślady bez obiekcji.

Jeśli chcecie wypowiedzieć się w temacie zakazów dla spalinowych motocykli, to macie czas do 9 sierpnia 2021 r. Ankieta jest dostępna na stronie FEMA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dnwcwrm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnwcwrm
dnwcwrm
Więcej tematów