Trwa ładowanie...
d4gv5ap

Euro 5 tuż tuż

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Euro 5 tuż tuż
d4gv5ap

Instytut Samar przypomina, że od 1 stycznia 2011 r. wchodzi w życie, najnowsza europejska norma prawna, regulująca wymagania dotyczące emisji spalin - Euro 5. Nowe auta osobowe i dostawcze (dmc do 3,5 t), których silniki nie spełniają tej normy w zasadzie można rejestrować tylko do końca bieżącego roku.

Nie oznacza to, iż wszystkie auta "poniżej" Euro 5 znikną z oferty 1 stycznia 2011 r. Samar pisze, że zgodnie z Prawem o ruchu drogowym i załącznikiem nr. 11, część B do rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep, producent lub importer pojazdów wyposażonych w silniki spełniające limity emisji zanieczyszczeń Euro 4, może złożyć wniosek do resortu infrastruktury o wydanie decyzji zwalniającej z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji typu w ramach końcowej partii produkcji. Decyzja taka umożliwia sprzedaż i rejestrację pojazdów nie spełniających nowych limitów emisji.

Zwolnienie z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji typu pojazdu może być wydane maksymalnie dla 10 proc. samochodów osobowych jednego lub więcej typów i dla 30 proc. aut dostawczych. Bazą do obliczeń będą wszystkie pojazdy danego typu wprowadzone w okresie roku przed datą utraty ważności świadectwa homologacji. Wniosek: pewna liczba aut osobowych i dostawczych, spełniających normę Euro 4 będzie mogła być sprzedawana jeszcze w 2011 r.

d4gv5ap

[

]( http://wnp.pl )

d4gv5ap

Podziel się opinią

Share

d4gv5ap

d4gv5ap