Trwa ładowanie...
d3sujg7

Dodatkowe pieniądze na budowę 29 km trasy S7 z Warszawy do Grójca

Są dodatkowe pieniądze na budowę 29-kilometrowego odcinka trasy S7 od węzła Lotnisko do obwodnicy Grójca (woj. mazowieckie). Trasa ma być gotowa w 2021 r.
Share
Dodatkowe pieniądze na budowę 29 km trasy S7 z Warszawy do Grójca
Źródło: PAP, Fot: Aleksander Koźmiński
d3sujg7

Rzecznik prasowy ministerstwa Szymon Huptyś poinformował, że szef resortu infrastruktury i budownictwa zaakceptował zwiększenie łącznego kosztu inwestycji o prawie 57 mln zł - z 1 mld 401 mln zł do 1 mld 458 mln zł. Wnioskowała o to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak wyjaśniła rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska, ta różnica związana jest z wyższymi ofertami niż przewidywał kosztorys inwestorski oraz ze zwiększonymi kosztami wykonania badań archeologicznych. - Oprócz tego GDDKiA musi zarezerwować dodatkowe środki finansowe na wypadek nieprzewidzianych robót, które mogą wyniknąć w trakcie realizacji inwestycji - dodała Tarnowska.

Rzeczniczka powiedziała, że w najbliższym czasie zostaną rozstrzygnięte przetargi na wykonanie poszczególnych odcinków trasy, i - jeśli nie będzie odwołań - zostaną podpisane umowy z wykonawcami.

d3sujg7

Inwestycję podzielono na trzy odcinki. W przetargu dotyczącym budowy 6,6-kilometrowgo fragmentu S7 od węzła Warszawa Lotnisko na południowej obwodnicy Warszawy do Lesznowoli, najniższą cenę - 221,4 mln zł - zaoferowało konsorcjum firm Rubau Polska i Construcciones Rubau.

W przypadku drugiego odcinka, czyli ok. 15-kilometrowego fragmentu S7 od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn Północ, najtańsza okazała się oferta firmy IDS-BUD SA - 388,6 mln zł.

W przetargu na budowę 8-kilometrowego odcinka od Tarczyna do obwodnicy Grójca najniższą cenę, 203 mln zł, zaoferowała spółka Mota-Engil Central Europe.

Zadaniem wykonawców będzie wybudowanie w sumie 29 km dwujezdniowej trasy ekspresowej. W większości droga będzie poprowadzona nowym śladem, równoległym do dzisiejszej "siódemki".

Na odcinku od węzła Warszawa Lotnisko do węzła Lesznowola trasa będzie mieć dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Dalej - aż do obwodnicy Grójca - ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.

d3sujg7

Podziel się opinią

Share
d3sujg7
d3sujg7
Więcej tematów