DK66
Droga krajowa nr 66 jest położona w Polsce Wschodniej, wyłącznie na obszarze Podlasia. Długość DK66 wynosi 114 km.
DK66 – opis trasy
Trasa nr 66 biegnie od Zambrowa, miasta oddalonego o około 70 km od Białegostoku, do wsi Połowce, w której znajduje się przejście graniczne pomiędzy Polską i Białorusią. Poza tym DK66 jest łącznikiem pomiędzy takimi miejscowościami, jak:
- Wysokie Mazowieckie;
- Szepietowo;
- Dąbrówka Kościelna;
- Bielsk Podlaski;
- Kleszczele;
- Czeremcha.
Mimo że droga krajowa nr 66 przebiega wzdłuż wielu terenów rolniczych i zakładów produkcyjnych, to z turystycznego punktu widzenia i tak stanowi ona atrakcyjny szlak. Powód? Dzięki DK66 można dojechać do Narwiańskiego Parku Narodowego, jak również do Białowieskiego Parku Narodowego. Poza tym DK66 zapewnia połączenie z miejscowością Hodyszewo, znanej głównie ze względu na słynny obraz Matki Boskiej Hodyszewskiej, który wisi w tamtejszym sanktuarium Matki Bożej Pojednania.
DK66 - rozbudowa
Końcówka 2019 r. to prawdopodobny termin zakończenia remontu drogi krajowej 66 w Suchowolcach. To jedna z najpoważniejszych inwestycji dotyczących DK66 w najbliższych latach. Umowa na modernizację drogi krajowej nr 66 w tym miejscu została podpisana pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a wykonawcą w sierpniu 2017 r.
Przedsięwzięcie będzie realizowane w trybie "projektuj i buduj", co powinno sprawić, że ten odcinek DK66 zostanie oddany na czas.
DK66 – płatności i ograniczenia
Żaden kierowca nie musi opłacać swojego przejazdu drogą krajową nr 66, niezależnie od tego, z jakiego rodzaju pojazdu korzysta oraz jaka jest jego dopuszczalna masa całkowita (stan na listopad 2017 r.).
Niemniej osoby prowadzące cięższe środki transportu muszą pamiętać o tym, że na DK66 obowiązują ograniczenia dotyczące nacisku osi pojedynczej pojazdu. Na odcinku DK66 od Zambrowa do Bielska Podlaskiego dopuszczalna wartość to 10 t, a pomiędzy Bielskiem Podlaskim i granicą państwa w Białorusi jest ona niższa i wynosi 8 t.
Komentarze