Trwa ładowanie...
d2joget

DK20

Najnowsze informacje
Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Symbolem DK20 oznaczona jest droga krajowa, która łączy województwa zachodniopomorskie oraz pomorskie. Długość DK20 wynosi dokładnie 318 km.

DK20 – opis trasy

Początkiem drogi krajowej nr 20 jest Stargard Szczeciński, a końcem – Gdynia. Konkretniej DK20 zaczyna się na wschodnim węźle Stargardu, gdzie łączy się z drogą ekspresową S10, a finiszuje na skrzyżowaniu z arterią S6, czyli popularną obwodnicą Trójmiasta.

Do najważniejszych miejscowości, które leżą na szlaku drogi krajowej nr 20, zaliczają się:

  • Chociwel;
  • Węgorzyno;
  • Drawsko Pomorskie;
  • Czaplinek;
  • Szczecinek;
  • Miastko;
  • Bytów;
  • Kościerzyna;
  • Chwaszczyno.

Przebieg DK20 sprawia, że jest to trasa typowo turystyczna, którą w sezonie letnim poruszają się głównie osoby wybierające się nad Morze Bałtyckie.

Czy droga DK20 jest płatna? Krajowa "dwudziestka" jest dostępna za darmo dla wszystkich typów pojazdów, niezależnie od tego, jaka jest ich dopuszczalna masa całkowita (stan na październik 2017 r.).

DK20 - remonty

Najpoważniejszą inwestycją dotyczącą DK20 jest przebudowa jej odcinka pomiędzy wsią Korne i miastem Kościerzyna. Koniec remontu drogi krajowej nr 20 łączącej te miejscowości jest planowany na 2020 r. i będzie kosztować 940 mln zł. W ramach prac budowlanych na DK20 powstanie rondo łączące tę trasę z drogą wojewódzką nr 235. Poza tym modernizacji doczekają się trzy skrzyżowania krajowej "dwudziestki", z których szybciej będzie można dotrzeć do miejscowości Owśnice, Rybaki i Łubiany.

Znacznie wcześniej, bo w 2018 r., zakończy się remont DK20 w Śniadowie, skąd zniknie utrudniająca jazdę kostka brukowa, natomiast w jej miejsce pojawi się jezdnia z bitumiczną nawierzchnią.

d2joget

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2joget
d2joget
d2joget
Więcej tematów
d2joget

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj