Trwa ładowanie...
d1afl56

Co wiemy o nowym BMW serii 5?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co wiemy o nowym BMW serii 5?
(zdjęcie producenta)
d1afl56

BMW przygotowuje siódmą już generację swojego jednego z najważniejszych modeli - serii 5. Nowy model, o nazwie kodowej G30, zostanie zaprezentowany 13 października. Co wiemy o tym samochodzie jeszcze przed premierą?

Stylistycznie nowa "piątka" będzie przypominać inne modele bawarskiej marki. Na pojedynczych kadrach z filmów promocyjnych widać, że przednie światła są wzorowane na tych z serii 3. Linia boczna i tylne światła wyglądać będą podobnie jak we flagowej serii 7.

Konstrukcyjnie nowe BMW serii 5 również będzie korzystać z rozwiązań znanych już z "siódemki". Oznacza to, że nadwozie będzie połączeniem elementów z aluminium i włókna węglowego. To przełomowe w tej klasie rozwiązanie ma zapewnić mniejszą masę i większą sztywność. W przełożeniu na liczby nowa seria 5 powinna być około 100 kg lżejsza od poprzedniczki.

d1afl56

Za napęd będą odpowiadać silniki benzynowe - od turbodoładowanego 2-litrowego o czterech cylindrach po V8 o pojemności 4,4 l. Nie zabraknie też jednostek wysokoprężnych z 3-litrową rzędową szóstką na czele. Do oferty trafi też na pewno odmiana hybrydowa.

sj

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1afl56

d1afl56
d1afl56