Trwa ładowanie...
d4eegg3

Co wiemy o nowym BMW serii 5?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co wiemy o nowym BMW serii 5?
(zdjęcie producenta)
d4eegg3

BMW przygotowuje siódmą już generację swojego jednego z najważniejszych modeli - serii 5. Nowy model, o nazwie kodowej G30, zostanie zaprezentowany 13 października. Co wiemy o tym samochodzie jeszcze przed premierą?

Stylistycznie nowa "piątka" będzie przypominać inne modele bawarskiej marki. Na pojedynczych kadrach z filmów promocyjnych widać, że przednie światła są wzorowane na tych z serii 3. Linia boczna i tylne światła wyglądać będą podobnie jak we flagowej serii 7.

Konstrukcyjnie nowe BMW serii 5 również będzie korzystać z rozwiązań znanych już z "siódemki". Oznacza to, że nadwozie będzie połączeniem elementów z aluminium i włókna węglowego. To przełomowe w tej klasie rozwiązanie ma zapewnić mniejszą masę i większą sztywność. W przełożeniu na liczby nowa seria 5 powinna być około 100 kg lżejsza od poprzedniczki.

d4eegg3

Za napęd będą odpowiadać silniki benzynowe - od turbodoładowanego 2-litrowego o czterech cylindrach po V8 o pojemności 4,4 l. Nie zabraknie też jednostek wysokoprężnych z 3-litrową rzędową szóstką na czele. Do oferty trafi też na pewno odmiana hybrydowa.

sj

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d4eegg3

Podziel się opinią

Share

d4eegg3

d4eegg3