Trwa ładowanie...
dka0kj1

Chińska Skoda Superb

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chińska Skoda Superb
dka0kj1

Skoda Superb została właśnie uroczyście wprowadzona na chiński rynek pod nazwą Hao Rui. Produkcja sztandarowego modelu koncernu Škoda Auto w Chinach rozpoczęła się 11 czerwca. Superb został zaprezentowany chińskiej publiczności po raz pierwszy w kwietniu, podczas Targów Motoryzacyjnych w Szanghaju.

 (fot. Skoda)

- Chiny stały się jednym z naszych najważniejszych rynków w ramach Strategii Globalnej firmy Škoda Auto. Kraj ten odgrywa istotną rolę w rozwoju marki. Dlatego też prezentacja modelu Superb Hao Rui stanowi ważny krok w naszej ekspansji na chińskim rynku. Do końca lipca bieżącego roku udało się nam dostarczyć chińskim klientom ponad 56 000 samochodów Škody. To o 57,2% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Rozszerzenie oferty o model Superb powinno doprowadzić do kolejnego zauważalnego wzrostu sprzedaży. Elementem naszej strategii na przyszłość jest coroczne wprowadzanie na chiński rynek jednego nowego modelu - powiedział Reinhard Jung, Prezes Zarządu Škoda Auto.

dka0kj1

* TEST I GALERIA ZDJĘĆ SKODY SUPERB * Škoda Auto ma w Chinach ponad 200 dealerów. Samochody produkowane są w partnerskich zakładach Shanghai Volkswagen. Poza modelem Superb, Škoda produkuje i sprzedaje w Chinach również Octavię Ming Rui oraz Fabię Jing Rui.

* PORÓWNANIE: SKODA SUPERB KONTRA TOYOTA AVENSIS *

 (fot. Marek Wieliński)

Na chińskim rynku Škoda Superb Hao Rui będzie dostępna w czterech wersjach – Classic, Comfort, Comfort+ i Elegance – wyposażonych w silniki 1.4 TSI, 1.8 TSI oraz 2.0 TSI. Wersje europejskie różnią się od chińskich ofertą silników, paletą kolorów nadwozia oraz większą ilością chromowanych elementów wyposażenia.

dka0kj1

- W tym roku chcielibyśmy ponownie zwiększyć sprzedaż o przynajmniej 50% w porównaniu do roku 2008. Oznaczałoby to znaczne przekroczenie progu 90 000 sprzedawanych rocznie aut – dodał Reinhard Jung, Prezes Zarządu Škoda Auto.

W Chinach samochody marki Škoda, obok nazw modelowych znanych w Europie, posiadają dodatkowe oznaczenia. Element „Hao Rui” w nazwie Superba w wolnym tłumaczeniu oznacza „lepszy, niż mógłbyś sobie wyobrazić” lub „bez granic”.

dka0kj1

Podziel się opinią

Share

dka0kj1

dka0kj1