Trwa ładowanie...
dnx6hn3

BMW: 1,6 miliona samochodów do serwisu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
BMW: 1,6 miliona samochodów do serwisu
(Piotr Mokwiński)
dnx6hn3

Bawarski producent samochodów ogłosił poważną akcję przywoławczą. Wadliwą poduszkę powietrzna firmy Takata trzeba będzie wymienić w 1,6 mln egzemplarzach aut.

Właściciele BMW serii 3 muszą się liczyć z koniecznością złożenia wizyty w autoryzowanym serwisie niemieckiej marki. Chodzi o część egzemplarzy wyprodukowanych pomiędzy majem 1999 o sierpniem 2006 roku. Problem dotyczy poduszek powietrznych. Zastosowane w nich mechanizmy odpowiedzialne za wypełnienie poduszki w momencie wypadku mogą ulec uszkodzeniu i w efekcie poranić kierowcę lub pasażerów. Problem dotyczyć ma co prawda tylko poduszki w kierownicy, ale bawarska firma zdecydowała się również na wymianę poduszki od strony pasażera. Cała operacja ma potrwać godzinę.

W 2013 roku BMW z tego samego powodu wezwało do serwisów 240 tys. samochodów. Wadliwe poduszki powietrzne Takaty były już powodem ogłoszenia akcji serwisowych modeli Toyoty, Nissana, Forda, Subaru, Mitsubishi, Mazdy i Hondy. W ciągu ostatnich pięciu lat wymieniono wadliwe poduszki powietrzne w ponad 12 milionach samochodów.

tb, moto.wp.pl

Felgi aluminiowe w obniżonych cenach. Darmowa dostawa. Kliknij i sprawdź oferty!

dnx6hn3

Podziel się opinią

Share

dnx6hn3

dnx6hn3