Trwa ładowanie...
d1mog0h

Bez przerw w budowie trasy S5

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bez przerw w budowie trasy S5
(Materiały prasowe)
d1mog0h

Tegoroczna zima jest wyjątkowo łaskawa dla kierowców i ekip budowlanych. Stosunkowo wysokie temperatury, znikome opady deszczu oraz śniegu powodują również, że firma Astaldi nie zwalnia tempa prac przygotowawczych na placu budowy trasy ekspresowej S5.

Prace przygotowawcze prowadzone są niemal na całym odcinku drogi ekspresowej S5, który realizuje włoska spółka Astaldi. Począwszy od węzła Trzebnica, aż do węzła Wrocław-Północ wykonywane są kolejne roboty, które wraz z nadejściem wiosny, a co za tym idzie bardziej stabilnej aury, pozwolą na wjazd na plac budowy ciężkiego sprzętu i rozpoczęcie prac ziemnych.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

d1mog0h

Przede wszystkim realizowana jest rozbiórka obiektów znajdujących się na wytyczonej trasie drogi S5. Pracownicy rozbierają budynki na terenie miejscowości Wysoki Kościół i Będkowo. Przygotowywany jest plan prac rozbiórkowych w miejscowości Wisznia Mała. Przy węzłach Kryniczno oraz Trzebnica pracownicy karczują drzewa, krzewy oraz porządkują teren. Przy węźle Wrocław-Północ - w miejscu przyszłego połączenia nowobudowanej drogi ekspresowej S5 z Autostradową Obwodnicą Wrocławia - likwidowane są kolizje średniego i niskiego napięcia.

 (fot. Materiały prasowe)
((fot. Materiały prasowe))

Natężenie ruchu na drodze krajowej nr 5 jest tak duże, że budowa nowej drogi ekspresowej S5 jest jedynym rozwiązaniem, które pozwoli poprawić płynność ruchu między Wrocławiem a Poznaniem. Dokładane są starania, aby prace przygotowawcze prowadzone były jednocześnie niemal na całym odcinku. Dzięki temu kierowcy będą mieli szansę pojechać nową trasą już w grudniu 2017 roku.

Źródło: Astaldi

d1mog0h

ll/moto.wp.pl

d1mog0h

Podziel się opinią

Share
d1mog0h
d1mog0h
Więcej tematów