Trwa ładowanie...

Bez przerw w budowie trasy S5

Bez przerw w budowie trasy S5Źródło: Materiały prasowe
dfpmiqn
dfpmiqn

Tegoroczna zima jest wyjątkowo łaskawa dla kierowców i ekip budowlanych. Stosunkowo wysokie temperatury, znikome opady deszczu oraz śniegu powodują również, że firma Astaldi nie zwalnia tempa prac przygotowawczych na placu budowy trasy ekspresowej S5.

Prace przygotowawcze prowadzone są niemal na całym odcinku drogi ekspresowej S5, który realizuje włoska spółka Astaldi. Począwszy od węzła Trzebnica, aż do węzła Wrocław-Północ wykonywane są kolejne roboty, które wraz z nadejściem wiosny, a co za tym idzie bardziej stabilnej aury, pozwolą na wjazd na plac budowy ciężkiego sprzętu i rozpoczęcie prac ziemnych.

Przede wszystkim realizowana jest rozbiórka obiektów znajdujących się na wytyczonej trasie drogi S5. Pracownicy rozbierają budynki na terenie miejscowości Wysoki Kościół i Będkowo. Przygotowywany jest plan prac rozbiórkowych w miejscowości Wisznia Mała. Przy węzłach Kryniczno oraz Trzebnica pracownicy karczują drzewa, krzewy oraz porządkują teren. Przy węźle Wrocław-Północ - w miejscu przyszłego połączenia nowobudowanej drogi ekspresowej S5 z Autostradową Obwodnicą Wrocławia - likwidowane są kolizje średniego i niskiego napięcia.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Natężenie ruchu na drodze krajowej nr 5 jest tak duże, że budowa nowej drogi ekspresowej S5 jest jedynym rozwiązaniem, które pozwoli poprawić płynność ruchu między Wrocławiem a Poznaniem. Dokładane są starania, aby prace przygotowawcze prowadzone były jednocześnie niemal na całym odcinku. Dzięki temu kierowcy będą mieli szansę pojechać nową trasą już w grudniu 2017 roku.

dfpmiqn

Źródło: Astaldi

ll/moto.wp.pl

dfpmiqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfpmiqn
Więcej tematów