Trwa ładowanie...
d2wuta6

Będzie remont na A4

W niedzielę, 19 marca, na zarządzanym przez firmę Stalexport fragmencie autostrady A4 rozpoczną się prace remontowe. Kierowcy będą mieć do dyspozycji dwa pasy ruchu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie remont na A4
(PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d2wuta6

Kierowcy jeżdżący autostradą A4 pomiędzy Krakowem a Katowicami muszą przygotować się na kolejny etap remontu tego odcinka trasy. W 2016 roku pierwszy etap objął jezdnie o długości 24 km, drugi przewiduje remont 36 kilometrów autostrady. W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Katowic, na czterokilometrowym odcinku pomiędzy Węzłem Rudno a Węzłem Chrzanów (od km 380 do km 376). W związku z planowanymi zmianami w organizacji ruchu od godzin wieczornych 19 marca do godzin porannych 22 marca na obu jezdniach pojawiać się będą lokalne zwężenia do jednego pasa ruchu na krótkich odcinkach drogi.

- Prace będziemy prowadzić tak, aby zminimalizować uciążliwości i zachować dwa pasy ruchu w każdym kierunku przez cały czas trwania robót. Wyjątek od tej reguły będą stanowić okresy związane z montażem lub demontażem stalowych barier bezpieczeństwa rozdzielających przeciwne kierunki, co staramy się przeprowadzać w godzinach wieczornych i nocnych, kiedy ruch jest mniejszy – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska.

Podczas gdy na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu będzie remontowany, drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa będą dwa pasy ruchu. Podobna organizacja ruchu ma obowiązywać na pozostałych remontowanych odcinkach jezdni. Na długości remontowanego odcinka wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

d2wuta6

Remont nawierzchni pomiędzy Węzłem Rudno a Węzłem Chrzanów zakończy się ok. 27 kwietnia 2017 r. W następnym etapie rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku pomiędzy węzłami Rudno i Balice na jezdni w kierunku Krakowa (od km 380 do km 386). O kolejnych etapach remontu koncesjonariusz będzie sukcesywnie informował za pośrednictwem stron: www.ia4.pl, www.autostrada-a4.pl, twittera (@A4KatKra) i facebooka (a4katowicekrakow).

Zakończenie wymiany nawierzchni zaplanowano na listopad 2017 roku. Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym firmy Stalexport, na czas remontu opłaty pozostają bez zmian.

d2wuta6

Podziel się opinią

Share
d2wuta6
d2wuta6
Więcej tematów