Trwa ładowanie...
dka0kj1

Auta historyczne na Bodensee Klassik

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Auta historyczne na Bodensee Klassik
(Materiały prasowe)
dka0kj1

Na drogach Niemiec i Austrii jest rozgrywana piąta edycja rajdu samochodów zabytkowych Bodensee Klassik. Swoje historyczne pojazdy wystawiły m. in. Skoda i Opel.

Zawody są rozgrywane na dystansie 630 km. W rajdzie na regularność oraz niezawodność startuje w sumie 180 uczestników, którzy zjechali do austriackiej Bregencji, gdzie organizatorzy umiejscowili początek i koniec imprezy.

Na linii startu pojawiły się dwie klasyczne Skody - 440 Spartak z 1956 r. oraz 1000 MB Rallye z 1967 r. Pierwsza to kompaktowa limuzyna o mocy 40 KM, którą generuje silnik o pojemności 1,083 l. Napęd jest przekazywany na tylną oś poprzez czterobiegową skrzynię.

 (fot. Materiały prasowe)

Drugą można było podziwiać już podczas ubiegłorocznego Bodensee Klassik. 1000 MB Rallye startował niegdyś w rajdach długodystansowych rajdach Panama-Alaska czy Londyn-Meksyk. Czterocylindrowa jednostka 1,3 generuje 90 KM mocy i pozwala rozpędzić się do 170 km/h.

dka0kj1

Liczniejszą reprezentację wystawił Opel. Na trasie można podziwiać trzy kultowe modele GT, Kadetta D Caravan należącego do ADAC, strażackiego Rekorda E i ambulans Commodore.

Źródło: Skoda/Opel

ll

* Jak używać klimatyzacji, żeby uniknąć wydatków i chorób? *

dka0kj1

Podziel się opinią

Share

dka0kj1

dka0kj1