Trwa ładowanie...

Arrinera jednak dała radę

Arrinera jednak dała radęŹródło: YouTube, fot: Autogen.pl
d72bkvh
d72bkvh

Przedwczesne okazały się pogłoski, jakoby polska myśl techniczna nie poradziła sobie z wyzwaniami "Festiwalu szybkości" w brytyjskim Goodwood. Supersamochód Arrinera Hussarya GT w drugim podejściu z sukcesem przemierzył trasę długości 1,86 km, na której odbywa się wyścig górski i przejazd tego typu aut.

Arrinera Hussarya to pierwsza w historii "Festival of Speed" polska konstrukcja, jaka pojawiła się na trasie tej prestiżowej imprezy. Motoryzacyjny show, organizowany od 1993 r. przez księcia Charlesa Gordon-Lennoxa na terenie jego posiadłości, przyciąga co roku najszybsze, najmocniejsze i najbardziej legendarne pojazdy. Podczas festiwalu prezentowane są zarówno obecnie produkowane superauta, wyczynowe maszyny z niemal każdej dyscypliny sportów motorowych, samochody historyczne oraz prototypy. Aby je obejrzeć do Goodwood przyjeżdża rzesza 150 tys. fanów motoryzacji.

Polski występ nie zaczął się najlepiej, bowiem szarża prototypowego modelu Hussarya GT zakończyła się tuż po starcie. Samochód zepchnięto z trasy. Szczęśliwie auto udało się przywrócić do sprawności i w drugim podejściu coupe o mocy 420-650 KM (producent nie ujawnia jeszcze dokładnych danych modelu), z powodzeniem przejechało zakładany dystans.

Wideo pochodzi z kanału You Tube Autogen.pl, transmisję zapewnił organizator.

Arrinera Hussarya na Goodwood Festival of Speed 2016

Organizator na swej stronie zamieścił krótki przewodnik o modelu Hussarya GT. Wyjaśnia w nim polskie pochodzenie pojazdu, znaczenie nazwy i oznaczenia GT - samochód ma odpowiadać regulaminowi wyścigowej klasy GT4, stąd rozbudowany pakiet aerodynamiczny, przygotowany przez inżynierów Politechniki Warszawskiej - oraz krótkie informacje na temat wykorzystywanego silnika V8 i know how, w które wkład mieli m.in. Lee Noble, Ascari oraz Ultima.

d72bkvh

Hussarya GT to prototypowe auto zaprezentowane przez Arrinera Automotive po raz pierwszy rok temu. AA jest spółką powstałą w Warszawie w 2008 r., która w 2010 r. zaprezentowała pierwsze studium supersamochodu polskiej produkcji. W 2011 dokonano pierwszej jazdy próbnej skonstruowanym prototypem. W ciągu kolejnych pięciu lat spółka przedstawiała kolejne wersje projektu, a w styczniu tego roku na międzynarodowych targach w Birmingham ogłosiła światową premierę produkcyjnej wersji Hussarya GT, która ma być wytwarzana na indywidualne zamówienia. Arrinera Hussarya

BC

d72bkvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d72bkvh
Więcej tematów