Trwa ładowanie...
d36j933

Alfa Romeo z trzema SUV-ami

Podczas genewskiego salonu samochodowego gwiazdą stoiska Alfy Romeo będzie Stelvio – pierwszy SUV tej marki. Sergio Marchionne zapowiedział jednak, że niebawem w ofercie Alfy Romeo mają znaleźć się jeszcze dwa corssovery lub SUV-y.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alfa Romeo z trzema SUV-ami
(Materiały prasowe)
d36j933

Stelvio to samochód współdzielący wiele rozwiązań z plasowaną w segmencie D Giulią. SUV już przed rynkową premierą rozbudza wyobraźnię miłośników marki, a konkurentom spędza sen z powiek. Wystarczy wspomnieć, że Giulia w najmocniejszej wersji Quadrifoglio okazała się piekielnie szybka na północnej pętli toru Nurburgring. Stelvio nie sposób również zarzucić braku urody. To jednak dopiero początek.

Jak zapowiedział Marchionne, do rodziny Alfa Romeo dołączą dwa modele typu SUV/crossover. Jeden z nich ma być większy od Stelvio, a drugi mniejszy. Pierwszy z planowanych nowych modeli może rozpocząć życie na przełomie 2018 i 2019 roku. Wiadomo, że obydwa będą powstawały we włoskich fabrykach koncernu FCA.

Zapowiedź Włochów nie powinna nikogo dziwić. W ciągu ostatnich lat na rynku Starego Kontynentu, i nie tylko, trwa tryumfalny pochód SUV-ów i crossoverów. W 2016 roku stały się one najpopularniejszym typem samochodów w Europie i nic nie wskazuje na to, by coś miało tę tendencję zmienić.

d36j933

Podziel się opinią

Share

d36j933

d36j933