Trwa ładowanie...

22 Bułgarów jechało 9-osobowym busem

22 Bułgarów jechało 9-osobowym busemŹródło: GITD
d10zk68
d10zk68

Małą wyobraźnią popisał się kierowca bułgarskiego busa, którego w miejscowości Styków na drodze krajowej nr 9 zatrzymała do kontroli Inspekcja Transportu Drogowego. Okazało się, że w 9-miejscowym pojeździe podróżują 22 osoby.

Wśród nich znajdowało się pięcioro dzieci. Niektórzy pasażerowie zajmowali miejsca siedzące, natomiast pozostałe osoby siedziały i leżały na materacach rozłożonych na płycie podłogowej. Jeszcze przed stwierdzeniem tego faktu przez inspektorów kierowca zarzekał się, że w sposób niezarobkowy wiezie osiem osób z Bułgarii do Radomia.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Ze względu na popełnione wykroczenie prowadzący został ukarany mandatem, zostało też zatrzymane jego prawo jazdy. Na miejsce wezwano Straż Graniczną w celu ustalenia legalności pobytu cudzoziemców w Polsce, jednak okazało się, że wszystkie przewożone osoby posiadają legalne dokumenty tożsamości.

Od 18 maja obowiązują nowe kary dla kierowców, którzy przewożą samochodem powyżej dwóch osób, niż pozwala na to maksymalny zapis w dowodzie rejestracyjnym. Poza samym mandatem policja zatrzymuje na 3 miesiące prawo jazdy.

Źródło: GITD

d10zk68

ll/moto.wp.pl

d10zk68
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10zk68
Więcej tematów