Trwa ładowanie...

2,8 l/100 km w Volkswagenie Passacie

2,8 l/100 km w Volkswagenie PassacieŹródło: zdjęcie producenta
d4ibi39
d4ibi39

Ile może palić dwulitrowy silnik Diesla o mocy 140 KM? 7 litrów na 100 km? Może 6 przy oszczędnej jeździe? Volkswagen twierdzi, że 5,5 l/100 km, ale można osiągnąć jeszcze lepszy wynik. Pewne amerykańskie małżeństwo pokonało na jednym baku imponujące 2617 km, co oznacza spalanie na poziomie 2,8 l/100 km.

John i Helen Taylor uzyskali rekordowy wynik jadąc amerykańską odmianą Passata TDI SE, która jest jeszcze większa od wersji europejskiej. Samochód nie był w żaden sposób modyfikowany, a celem było przejechanie jak najdłuższego dystansu na jednym zbiorniku paliwa. Dwulitrowy silnik TDI współpracujący z 6-biegową manualną skrzynią okazał się bardzo ekonomiczny.

Państwo Taylor pokonali 2617 km w 3 dni. Trasa wiodła z Houston w Teksasie do Sterling w Virginii. W ten sposób o 160 km pobity został wcześniejszy rekord ustanowiony w europejskim Passacie 1.6 BlueMotion.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Kierowcy jechali maksymalnie 14 godzin dziennie, a w bagażniku wieźli bagaż ważący 55 kg - miało to urzeczywistnić test. Trzeba jednak przyznać, że John i Helen nie są zwykłymi kierowcami. W swojej kolekcji posiadają ponad 90 motoryzacyjnych rekordów, z których znaczna część dotyczy ekonomicznej jazdy.

Para kierowców tłumaczy, że Passat jest bardzo dobrym samochodem na taki test. Duże i wygodne auto świetnie nadaje się do długich podróży. Nie bez znaczenia jest też duży bak pozwalający na przejechanie tak długiego dystansu.

d4ibi39
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ibi39
Więcej tematów